Sony Hacklendi, Hollywood Yıldızların Maaşları Açığa Çıktı

Sony Hacklendi, Hollywood Yıldızların Maaşları Açığa Çıktı

Sony Film Stüdyoları'nın bilgisayarları geçtiğimiz hafta hack’lenmişti Bilgisayarlardan neler alındığına dair belli bir açıklama yapılmazken, beklenen  açıklama Guardians of Peace isimli hacker grubundan geldi. Pek çok Hollywood yıldızının maaş bordroları ve adresleri internete düştü.

Sony hackerlerden çok çekti. Anlaşmalı yıldızların internete iCloud’dan sızdırılan resimleri, daha vizyona bile girmeyen filmlerin HD kalitesinde internete yüklenmesi derken şimdide Jude Apatow, Rebel Wilson, Sylvester Stallone  gibi ünlülerin maaş bordroları ve ev adresleri sızdırıldı.

Ünlüler ile Sony arasında ciddi bir sorun yaratan bu girişimden sonra, pek çok yıldızın Sony ile olan kontratlarını hiçbir tazminat ödemeden fesh edebileceği, hatta yüklü bir tazminatı Sony’den talep edecekleri de söyleniyor. Yıldızların ev adreslerinin internete sızmasından sonra, yıldızlardan bazıları hayran akınına uğramamak için bir süre evlerini terk ederek bilinmeyen bir yere tatile çıkmış bile.

Yıldızların avukatları durumla ilgili olarak çalışmalar başlarken Sony’de diğer tarafta hackerlerin peşinde. Guardians of Peace’in, Kuzey Koreli Unit 121 isimli hacker grubunun bir uzantısı olarak Güney Kore ve ABD’de pek çok dijital korsanlık olayına karıştığı tahmin ediliyor.

Dünyayı Kurtaran Hacker ile Türkiye Hacker'ını Arıyor

Türk Hacker Gigabyte'ın Sitesine Saldırdı

YORUMLAR