Sony İlk 2 Haftada 2.1 Milyon PlayStation 4 Sattı

Sony'nin 2 hafta önce piyasaya sürdüğü ve oyun severlerin uzun süredir beklediği yeni nesil oyun konsolu PlayStation 4 toplamda 2.1 milyon adet satış rakamına ulaştı.

Sony İlk 2 Haftada 2.1 Milyon PlayStation 4 Sattı

Sony'nin 2 hafta önce piyasaya sürdüğü yeni nesil oyun konsolu PlayStation 4'e olan ilgi devam ediyor. Oyun severlerin uzun süredir beklediği konsol, çıktığı ilk günün sonunda 1 milyon adet satış rakamına ulaşmıştı. İlk günün ardından satışları hızla devam eden PlayStation 4, 2 hafta içerisinde dünya genelinde 2.1 milyon adet satıldı.

Satılan PlayStation 4 adedini Twitter yolu ile paylaşan Sony şirketi, hayranlarına teşekkür ederek, sizler olmasaydınız bunu başaramazdık mesajı verdi. Kasım'ın 15'inde Kuzey Amerikada ve daha sonra 20 farklı Avrupa ülkesinde piyasaya sürülen PlayStation 4'ün satış rakamları Sony şirketini memnun etti. Satışa çıkarılan ülke sayısı 2 haftalık süre içerisinde gittikçe artarak toplamda 32 ülkede PlayStation 4 satışı yapılıyor.

Amazon ve BestBuy gibi dev online satış sitelerinde stokları tükenen PlayStation 4, fiyatı yurtdışında 399 Dolar olmasına rağmen eBay üzerinden 600 Dolar ve üxeri fiyatlara satılıyor.

PlayStation 4 ile birlikte çıkış yapan diğer yeni nesil oyun konsolu Xbox One şuan PlayStation 4'ün ciddi rakibi. Kasım'ın 22'sinde 13 ülkede piyasaya sunulan oyun konsolu aynı PlayStation 4 gibi ilk 24 saat içerisinde 1 milyon satış adedine ulaşmıştı. Fakat ilk günden sonraki satış rakamları ile ilgili herhangi bir bilgi Microsoft şirketi tarafından açıklanmadı.

PlayStation 4 ve Xbox One konsolları hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Battlefield 4, FIFA 14 ve Need for Speed Rivals İndirimde!

YORUMLAR