Sony, James Bond'a Neden 5 Milyon Dolar Teklif Etti?

Sony, James Bond'a Neden 5 Milyon Dolar Teklif Etti?

Sony yeni çıkan telefonlarının tanıtımı için James Bonda’a 5 milyon dolar teklif etmiş. James Bond: Quantum of Solace serisinde de Daniel Craig’in Sony Xperia kullanması Sony için büyük reklam olmuştu.

Bu haber aslında eski, Wikileaks’in Sony’den çalınan e-postaların açıklanması ile bugün ortaya çıkmış bir teklif. Hacklenmekten Beter: WikiLeaks, Sony'den Çalınan Tüm Belgeleri Yayınladı haberimizde Sony’den hacklenerek çalınan 30 bin kadar dokümanın WikiLeaks’de yayınlandığından bahsetmiştik. İşte bu teklif, filmin yapımına başlanmadan Sony’nin son James Bond Daniel Craig ve Columbia Pictures’a götürdüğü ‘reklam’ projesi ile ilgili.

Bu mektup sadece Sony’i ilgilendirmiyor, Samsung da aynı rakamla, aynı teklifi yapmış. Ancak Samsung teklifini daha ileri götürerek filmin pazarlama bütçesinin 50 milyon dolarlık kısmını karşılayacağını da teklif olarak sunmuş.

WikiLeaks’den sızan bilgilere göre filmin yapımcısı Columbia Pictures’un Uluslararası İlişkiler Başkanı Andrew Gumpert, Sony’nin ‘James Bond’un dünyanın en iyi cihazlarını kullandığını bildiğimiz için böyle bir teklifle geliyoruz e-postasına, ‘Teşekkürler, ancak Sony akıllı telefonlar dünyanın en iyi cihazları değil cevabını verdiği de görülüyor.

James Bond’un son macerasının fragmanını da izleyelim.

 Sony Hacklendi, Hollywood Yıldızların Maaşları Açığa Çıktı

YORUMLAR