Sony Marketini Kapatıyor, PSP Artık Olmayacak!

Sony Marketini Kapatıyor, PSP Artık Olmayacak!

Sony'nin oyun konsolları konusunda başarılı bir şirket ve ürettiği her oyun konsolu neredeyse piyasada büyük satış oranı yakaladı. Bu başarılı şirket ilk ürettiği oyun konsollarından birinin güç kaynağı PSP'yi kapatma kararı aldı.

PSP olarak kısaltılan "Playstation Portable" yaklaşık 9 yıldır oyuncular tarafından kullanılıyor. Taşınabilir ve elde tutuşunun kolay olmasından dolayı sürekli seyahat halindeki insanların eğlence kaynağı artık Sony tarafından destek görmeyecek. Yeni nesil oyun konsollarının çıkmasının ardından eskidiği düşünülen PSP, 15 Eylül 2014 tarihinden itibaren artık destek alamayacak ve online marketle bağlantısı kesilecek.

PSP genel olarak yine kullanılacak fakat online oyun marketinden destek alamadığı için kapalı bir ürün olacak. Yani eklemek istediğiniz oyunları güvensiz yerlerden indirmek zorunda kalacaksınız ve multiplayer özelliği bulunan oyunları da tek başınıza oynamaya mahkum olacaksınız. Sony'nin bu kararı ne için verdiğiniz bilmiyoruz ama belki PSP sahiplerinin yeni konsollar alması için verilmiş olabilir. Elinizde herhangi bir PSP cihazı varsa oynamak istediğiniz tüm oyunları Playstation Network'ten indirip arşiv yapmanızda fayda var.

Peki ya sizin PSP cihazınız var mıydı?

Sony, Japonya'daki PlayStation Home'u Kapatıyor

12 GB PlayStation 3 Sahipleri Artık GTA Online Oynayamayacak

YORUMLAR