Sony, Merak Edilen Yeni PlayStation 5 Detaylarını Yarın Paylaşacak

Bugün yapılan duyuruya göre, Sony Interactive Entertainment yarın PlayStation 5 ile ilgili olarak yarın yeni detayların gün yüzüne çıkartılacağı bir video paylaşımında bulunacak.

Microsoft Xbox Series X ile fırtına gibi eserken, Sony cephesinin PlayStation 5 açısından son derece sessiz olması da dikkatlerden kaçmıyor değil. Hatta sosyal medya üzerinden PlayStation hayranları iyiden iyiye serzenişlerde bulunmaya başlamışlardı. Ancak beklediğimiz an artık geliyor.

Geride bıraktığımız zaman içerisinde çıkan birçok söylenti ve ortaya atılan birçok iddia ile Şubat ayı içerisinde PlayStation 5 ile ilgili detaylı bilgilerin paylaşılacağı büyük bir etkinliğin düzenleneceği öne sürülmüştü. Ancak Japon teknoloji devi, geçtiğimiz ay herhangi bir faaliyet göstermemişti. Bunda elbette Corona virüsünün de etkisi var. Zaten PAX East 2020 festivalinden de çekilme kararı alınmıştı hatırlayacağınız üzere.

Bugün yapılan duyuruya göre Sony Interactive Entertainment, yarın PlayStation 5 ile ilgili olarak yeni detayların gün yüzüne çıkarılacağı bir video paylaşımında bulunacak.

Bu videoda paylaşılacak olan detaylar, esasen GDC 2020 (Oyun Geliştiricileri Konferansı 2020) için planlanan seans sırasında açıklanacaktı. Ancak COVID-19 nedeniyle Sony Interactive Entertainment, etkinliğe katılmaktan vazgeçmişti. Zaten sonrasında da konferansın Yaz mevsimine ertelenmesine karar verilmişti.

EU PlayStation Blog üzerinden 18 Mart 2020 Çarşamba günü yani yarın TSİ 19:00 sıralarında yayınlancak olan videoda Mark Cerny, PlayStation 5 konsolunun sistem mimarisi ve oyunların geleceğini nasıl şekillendireceği hakkında detaylı bilgiler sunacak. Bununla birlikte, yeni nesil konsolun fiyatının ve özel olarak geliştirilmekte olan oyunlardan birkaçının açıklanması da bekleniyor.

Eğer bir aksilik yaşanmaz ise PlayStation 5 aynı Xbox Series X gibi bu yılın son çeyreğinde satışa sunulacak.

YORUMLAR