Sony: PlayStation 4 Tamamen Eğlence Odaklı

Sony: PlayStation 4 Tamamen Eğlence Odaklı

Sony, Şubat ayında yapılan PlayStation 4 tanıtımında konsolun herhangi bir görüntüsüne yer vermemiş olsa da cihazla ilgili detayları paylaşmaktan çekinmiyor. Sony'nin en üst düzey yöneticilerinden olan Shuhei Yoshida yeni açıklamalarında PlayStation 4'ü geliştirmelerinin arkasındaki ana öğeleri değerlendirdi. Bu öğelerden hiçbirinin direkt olarak cihazın donanımı olmadığını belirten Yoshida şu sözleri söylüyor:

"Sony olarak cihazın ana teknolojisini ve performansını güçlendirmek ve geliştirmek bizim için doğal birşey; ama en büyük odak noktası donanım değil. "

"Eğer PlayStation 4 tasarımının arkasındaki 5 anahtar ilkeye bakarsanız hiçbiri donanım ile ilgili değil, aslında, bu tamamen biz insanların sistem yazılımının özellikleri ve ağ işlevleri tarafından gerçeğe dönüştürülen tecrübeler ve oyunlardan aldığı zevk ile ilgili. "

Gerçekten de tanıtımda öne çıkan öğeler kontrol cihazı üzerindeki paylaşma tuşuyla yapabilecekleriniz ve arkadaşlarınızla sosyalleşebilme seçeneklerinizdi. Oynadığınız oyunları bir video akışına dönüştürme ve oyunlardan aldığınız zevki arkadaşlarınızla paylaşabilme oldukça çekici bir özellik.

Elbet ki bu özelliklerin gerçekleşmesinde donanımın gücü göz ardı edilemez. Özellikle oyun geliştiricilerinden tam not alan donanımın bu çekici sosyalleşme ve paylaşım özellikleri ile birleşmesi bizi başarılı bir oyun platformunun beklediğinin habercisi.

PlayStation 4'ün açıklanan teknik özellikleri bu yazımızda

YORUMLAR