Sony, PlayStation 4'ün 2.0 Güncellemesiyle Oluşan Hatalar Üzerinde Çalışıyor

Sony, PlayStation 4'ün 2.0 Güncellemesiyle Oluşan Hatalar Üzerinde Çalışıyor

Sony'nin PlayStation 4 konsolu için birçok yeni özellik getirdiği PS4 2.0 sistem güncellemesi konsolda beklenmedik hatalara sebep oldu. Oyunculardan gelen şikayet mesajları üzerine Sony resmi Twitter hesabından çok yakında bu hataları gidermek üzere 2.1 güncellemesinin yayınlanacağını duyurdu.

Kişiselleştirilebilir ana menü ekranı ve SharePlay özelliklerinin yanısıra 2.0 güncellemesiyle birlikte gelen USB müzik çalar şimdilik konsolar bir sıkıntı teşkil etmiyor. Ancak bazı kullanıcılara göre geçiş yerlerinde aksaklıklar, uygulamaya girişte bazı hatalar beliyor. Dünya çapındaki en büyük problem ise 2.0 güncellemesinin konsolun dinlenme modunu tamamen bozması üzerine. Söylenen göre 2.0 güncellemesiyle konsolu dinlenme modunda bıraktığınızda fişi çekmeden bu modtan geri çıkılamıyormuş. Bu bile zaten kendi başına oyuncular için büyük bir sorun. Konsol çalışır haldeyken fişini çekmek zaten genel olarak sisteme zarar verebileceği gibi, belirli bir süre beklendikten sonra otomatik bu moda geçen konsol durumu kaçınılmaz kılıyor.

2.0 güncellemesinin başka bir sorunu ise kullanıcılara vaat edilen, PlayStation 4'ün kaydedilen videoları anında YouTube'a yükleyebilme seçeneği. Kullanıcı raporlarına göre kimi konsollar 2.0 güncellemesini aldıktan sonra videoları YouTube'a yüklerken hatayla karşılaşıyor ve basitçe herhangi bir video yükleyemiyorlar. Bu da Sony'nin sıklıkla bahsettiği paylaşım imkanını baltalıyor. Ancak şirket kullanıcı sıkıntılarını duymuş olacak, bugün resmi Twitter hesabından bu sorunları giderecek hızlı bir güncellemenin yayınlanacağını duyurdu.

PlayStation 4'e gelecek 2.01 güncellemesi sistemde olan hataları gidermek için hazırlanıyor. Sony'den bilgiler geldikçe buradan sizlere iletmeye devam edeceğiz.

EA'in MOBA Oyunu Dawngate Açık Beta Sürecinden Sonra İptal Edildi

Skype Gerçek Zamanlı Tercüman Özelliğini Tanıttı

YORUMLAR