Sony Playstation Network Çöktü!

Sony Playstation Network Çöktü!

Sony'nin oyuncuları çok yakından ilgilendiren önemli servisi Playstation Network, daha önceden de alışkın olduğu bir sorunla yine karşılaştı. Oyun konsolları üzerinden PSN'e ulaşmak isteyen kullanıcılar sürekli hata sayfalarıyla karşılaşıyorlar. Yani anlayacağınız Sony Playstation Network yine çöktü.

Gün içinde kullanıcılardan gelen şikayetler üzerine ortaya çıkan Playstation Network erişim sorunu zamanla tüm kullanıcıları etkiler hale geldi. Playstation 4, Playstation 3 ve Playstation Vita cihazlarını kullanarak Sony servisine bağlanmak isteyenler uzun bir süre beklemek zorunda kalıyor. Bu bekleme sonucunda da Playstation hata veriyor ve erişim imkansız hale geliyor. 

Sony, kullanıcılarına Playstation Network'te bir sorun olduğunu ve yetkili mühendislerin bu sorunu çözmek için çalıştıklarını söyledi. Yalnız dev teknoloji şirketi kesin olarak hatanın neden ortaya çıktığını ve Playstation Network'ün de kaç saat sonra açılacağını söyleyemedi. 

Mühendisler çalışmalarına devam ederken Sony'nin Ağ Hizmet Durumu sayfasında bir güncelleme yapıldı. Bugün oluşan hatayla ilgili olduğunu düşündüğümüz bu değişim hangi platformlarda sıkıntı olduğu ve hangi çalışmaların yapıldığını yazıyor.

Güncelleme:

Sony PlayStation Türkiye Twitter hesabından "PSN bakımı sona erdi herkese iyi oyunlar" müjdesi geldi.

Sony, 2016'da Snapdragon 820 Taşıyan 2 Amiral Gemisi Çıkarmaya Hazırlanıyor

Sony Telefonların Pil Süresini Yüzde 40 Uzatacak Çalışmalara Başladı 

YORUMLAR