Sony, PlayStation Oyunlarını Android ve iOS Cihazlara Taşıyabilir

Sony, PlayStation Oyunlarını Android ve iOS Cihazlara Taşıyabilir

Eğer akıllı telefon ve tabletlerinizde mobil oyunlar oynamaktan keyif alıyorsanız önümüzdeki dönemde karşınıza hoş bir sürpriz çıkabilir. PlayStation oyun konsolunun yaratıcısı Sony, PlayStation oyunlarını mobil cihazlara taşımak için yeni bir ekip kuracağını resmi olarak oyun severlerle paylaştı. Forward Works adı verilecek Sony'nin mobil oyun geliştirme bölümünün ilk aşamada Japonya ve Asya'daki oyuncu kitlesine odaklanacağı da paylaşılan bilgiler arasında.

Sony'nin yaptığı bu duyuruda ilginç bir detay da bulunmakta. Forward Works adı verilecek Sony mobil oyun geliştirme kanadının 1 Nisan'da kurulacak olması kafalara 1 Nisan şakası sorusunu düşürüyor. Bu nedenle olaya çok umutlanmadan yaklaşmakta fayda var.

Bir yandan da Nintendo'nun geçtiğimiz günlerde Miitomo ile mobil sektöre giriş yapması Sony'i böyle bir karar almaya itmiş olabilir. Miitomo bir oyundan çok sosyal bir uygulama şeklinde tasarlanmıştı. Sony ise tam anlamıyla PlayStation oyunlarını mobil cihazlara taşımayı planlıyor.

Sony'nin yeni PlayStation oyunlarını Android ve iOS cihazlar için yayınlaması yerine ilk PlayStation döneminde oynadığımız klasik oyunları mobil platforma taşıması bile oyun severleri sevindirmeye yetecektir.

Haberini Duysak Bizi Halay Başı Yaptırtacak Oyunlar

YORUMLAR