Sony SmartBand 2 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Sony SmartBand 2 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Sony’nin ikinci nesil akıllı fitness giyilebilir cihazı SmartBand 2 resmi olarak tanıtıldı. Kalp atış hızı monitörü ve önemli bildirimleri anında bildiren renkli LED’lerle donatılan yeni SmartBand, Eylül ayında piyasaya giriş yapacak.

Android ve iOS cihazlarla uyumlu olan Sony SmartBand 2’yi benzerlerinden öne çıkaran birçok özelliği bulunuyor. Kullanıcının nabzını ölçebilen, gün boyunca ne kadar stres yaşadığını ve ruh halini gösteren ivmeölçer ve optik kalp atış hızı sensörü ile donatılan akıllı bileklik uyku pozisyonunun da kullanıcıyı yalnız bırakmıyor. Kullanıcının yattığını otomatik olarak algılıyor ve uyku durumunu ölçerek kullanıcıya ne kadar sağlıklı bir uyku geçirdiği ve güne harika başlaması için ne zaman uyanması gerektiği hakkında bilgi veriyor. Kullanıcı tüm kayıtlarına Sony Lifelog uygulamasından kolaylıkla erişebiliyor.

IP68 sertifikası sayesinde 3 metre derinlikte 30 dakika boyunca çalışmasını sürdürebilen Sony SmartBand 2’nin renkli LED’lerle süslenmiş ekranı da dikkat çekiyor. Kullanıcıya arama, mesaj, e-posta veya tweet geldiğinde bildirimler farklı renklerde gösteriliyor. Ek olarak bildirim geldiğinde hissedilebilir bir titreme gerçekleşiyor. Söz ekrandan açılmışken ekrana dokunarak hızlıca müziği durdurmak ve parçalar arasında geçiş yapmak mümkün.

Tek şarjla kullanıcıya iki tam gün kullanım sunan Sony SmartBand 2’nin çekici yanlarından birisi de hem Android (4.4 KitKat ve üzeri) hem de iOS (8.2 ve üzeri) cihazlarla uyumlu olması. Sony Xperia Z3+ veya Xperia M4 Aqua modeline sahip kullanıcılara telefondan uzaklaşma durumunda bildirimde bulunma gibi ek fonksiyonlar sunan akıllı bilekliğin siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneği bulunuyor. Eylül 2015’te satışa sunulacağı ve fiyatının 132 dolar olacağı da resmi olarak açıklandı.

Sony SmartBand 2
Uyku ve adım takibi
Gelişmiş kalp atış hızı takibi
IP68 sertifika (3 metre derinlik, 30 dakika)
Bildirimler için 3 RGB LED gösterge
Arama, mesaj ve diğer bildirimler için titreme özelliği 
Şarkı oynatma, durdurma ve geçme
Bluetooth 4.0, NFC
58 mAh batarya
40.7 x 15.3 x 9.5 mm, 25 gr

Sony'den Sürpriz, 4K Kalitesinde Xperia Z5 Plus Görüntüleri İnternete Sızdırıldı

YORUMLAR