Sony SmartWatch 2 Çıkış Tarihi Açıklandı

Sony SmartWatch 2 Çıkış Tarihi Açıklandı

Geçtiğimiz ayın sonlarına doğru ortalıkta dolaşan Sony SmartWatch 2 söylentileri ve cihazın çıkış tarihiyle ilgili birçok teknoloji sitesi tarafından ortaya atılan 15 Temmuz gibi tahmini tarihlerin ardından, Sony tarafından gelen açıklama herşeyi netliğe kavuşturdu. Sony tarafından yapılan açıklamaya göre Sony SmartWatch 2, 9 Eylül tarihinde kullanıcılarla buluşacak.

Sony tarafından piyasaya sürülecek olan Sony SmartWatch 2, bildiğiniz gibi serinin ikinci akıllı saati olacak. Sony ikinci nesil akıllı saatini çıkarmaya hazırlanırken, adı akıllı saatlerle anılan diğer firmaların yerinde saymasıysa gerçekten çok ilginç. Özellikle Apple tarafında piyasaya sürülmesi beklenen akıllı saat, görünen o ki 2014 yılından önce piyasaya sürülemeyecek. Aslında düşündüğünüz zaman ürünü ilk yapan çok da önemli değil. Önemli olan kimin daha çok satış rakamı yakalayarak daha popüler ve zengin olmayı başardığı.

Mesela Microsoft'u ele alalım; şirketin geçtiğimiz yıllar içerisinde teknolojiye kazandırdığı yeni bir terim olan Tablet PC gerçekten istenilen düzeyde satışlar yapamadı. Bir diğer yandan da Apple'ın piyasaya sürmüş olduğu iPad'i düşünün ve Microsoft'un Tablet PC'si ile karşılaştırın. Sanırım demek istediğimi anlamışsınızdır.

Neyse, kaldığımız yerden Sony SmartWatch 2'ye dönelim ve cihazın dikkat çeken özelliklerine bir göz atalım. Sony SmartWatch 2 tamamen yenilenen tasarımı, 1.6 inçlik ekranı, toza ve suya karşı dayanıklılığı, düşük güç tüketimli Bluetooth 3.0 bağlantısı, micro-USB şarj portu ve NFC bağlantı özellikleriyle dikkat çekiyor. Sony Smartwatch 2'nin satış fiyatınınsa yaklaşık 150 dolar civarında olması bekleniyor.

Bill Gates Tanrı'ya Neden Teşekkür Etti?

YORUMLAR