Sony Telefonların Pil Süresini Yüzde 40 Uzatacak Çalışmalara Başladı

Sony Telefonların Pil Süresini Yüzde 40 Uzatacak Çalışmalara Başladı

Japon teknoloji devi Sony, akıllı telefonların bir gün bile gitmeyen Lityum bataryalarına çare olabilecek yeni nesil Kükürt batarya teknolojisini geliştiriyor.

Günümüzün en önemli araçlarından birisi olarak görülen akıllı telefonların bataryalarının kısa süreli olmasından bir çok kullanıcı muzdarip. Durum böyle olunca bu işe el atmak isteyen Sony firması ise pil süresini yüzde 40 uzatacak yeni nesil bataryalar üretmeye başladı. Mevcut bataryalardan daha küçük ve daha uzun süreli olacak bu bataryalar Kükürt Batarya olarak biliniyor. 

Japon haber sitelerinden yayınlanan haberlere göre Sony firması Lityum bataryaylar yerine Sülfür'den oluşan bataryalar üretmeyi başardı. Gelen haberlere göre ise bu bataryaların 2020 yılında piyasaya sürülerek akıllı telefonlarda kullanılmaya başlanacağı ifade ediliyor. Kükürt tabanlı olarak geliştirilen bu bataryalar içerisinde daha fazla enerji depolayabiliyor. Bu nedenle ileride daha ince telefonlarla karşılaşmamız olası. Pil teknolojileri üzerine çalışma yapan firmalar arasında Samsung ve LG ile birlikte pek çok çalışan bilim adamı bulunuyor. Bu nedenle ilerleyen zamanlarda akıllı telefonların pil sorunlarına kökten çözüm bulunacak diye ifade edilebilir.

YORUMLAR