Sony Televizyon Reklamlarını Kökünden Değiştirecek

Sony televizyon reklam

Japonya’nın en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi olan Sony, Connekt isimli şirketle yaptıkları ortaklık neticesinde televizyon programları sırasında “Şimdi Al” reklamları göstereceklerini duyurdu. Sesli komutla çalışan sistemin, alışveriş işini hızlandıracağı dile getirildi.

Akıllı televizyon sistemleri üzerinde yeni reklam şekilleri deneyen Sony, televizyon reklamlarını kökünden değiştirecek bir yeniliğin üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Ünlü şirket, Android işletim sistemi tabanlı akıllı televizyon modellerinde ve Blu-ray oynatıcılarında “Şimdi Al” şeklinde programlar sırasında reklam göstermek için çalışmalara başladıklarını belirtti. Connekt tarafından geliştirilen ShopTV uygulamasıyla birlikte gelmesi beklenen özellikle birlikte televizyon izleyicilerinin sesli komutlar sayesinde ekran gördükleri bir ürünü hızlıca satın alabilecekleri aktarıldı.

2013 yılından bu yana Sony’nin televizyonlarında kullanılabilen ShopTV uygulaması aracılığıyla yapılması planlanan yeniliğin ardından, televizyonda gördüğünüz bir kıyafetin aynısını saniyeler içinde satın alabileceğiniz bir sistem üzerinde çalışan şirket, henüz deneme aşamasında olduklarını da kaydetti.

Benzer bir uygulamayı Comcast ve Fandango devreye almışlardı. Sadece sinema bileti satmaya yönelik çalışma, kullanıcılardan olumlu tepkiler almış ve beklenenden daha fazla kullanıcı sayısına ulaşmıştı.