Sony UHD 4K X900C Serisi TV'ler iPhone'dan Daha İnce

Sony UHD 4K X900C Serisi TV'ler iPhone'dan Daha İnce

Apple her ürettiği ürünü daha ince yapmak için yanıp tutuşan tek elektronik üreticisi değil. Ancak 4K Ultra HD Sony TV’ler iPhone 6 Plus’dan daha ince üretiliyorlar.

Sony’nin TV amiral gemisi yaz aylarında çıkartma yapmaya hazırlanıyor. Sony UHD 4K X900C’nin ekran büyüklüğü 55 inç. Kardeşi X910C ise 65 inç ekran genişliği ile 4K görüntüde sınır tanımıyorlar. Ancak bu Sony UHD 4K X900 serisinin özelliği ekranlarının genişliği değil. TV’ler 0.2 inçlik incelikleriyle dikkat çekiyor. Bu rakam iPhone S6 Plus serinden daha ince olduklarının bir kanıtı.

Oldukça şık tasarıma sahip olan Sony UHD 4K X900 serisi, alt kısmında biraz daha kalınlaşıyor. Burası HDMI, USB, Scart gibi soketlerin bulunduğu bölüm oluyor. Sony TV’lerin ince olarak üretilme sebebi, duvara daha çok yaklaştırabilmesi ve bir tablo gibi asılabilmesi olarak gösteriliyor.

Dahili hoparlör sistemiyle her hangi bir ek ses sistemine ihtiyaç duymayan X900 serisi, bünyesinde Google TV barındırıyor ve Sony Cloud sayesinde PlayStation 3 oyunlarını konsolsuz oynatabiliyor.

3.840x2.160 piksel çözünürlüğe sahip olan TV’ler CES 2015’te görücüye çıkmışlardı. Yaz aylarında ise 4 bin dolardan başlayıp 8 bin dolara kadar çıkan fiyatlarıyla Sony Shop’larda tüketiciyle buluşmaya hazırlanıyorlar. 

Sony Mobil Pazardan Çekiliyor

YORUMLAR