Sony ve Google İşbirliği: Sony Xperia Z Google Edition

Sony ve Google İşbirliği: Sony Xperia Z Google Edition

Geçtiğimiz haftalarda önce Samsung Galaxy S4 Google Edition'ın, daha sonra da HTC One Google Edition'ın ortaya çıktığını ve kullanıcılara saf Android deneyimini sunmayı amaçladığını görmüştük. Google'ın sıkı desteği ile gerçekleştirilen bu duruma anlaşılan o ki Sony de katkıda bulunmak istiyor ve popüler cihazı, nam-ı diğer su geçirmez telefon, Xperia Z için de bir Google sürümü hazırlanması gündemde.

Yabancı kaynakların bildirdiğine göre Google ve Sony bu konuda sıkı bir işbirliği içerisinde bulunuyor. Cihazın Google sürümü de normal versiyonu ile aynı teknik özelliklere sahip olmakla birlikte içerisinde stok Android barındıracak ve bunun 4.2.2 veya 4.3 olacağı tahmin ediliyor. Saf Android'in 4 çekirdekli işlemcisi, 5 inçlik ekranı ve 13 megapiksellik kamerası ile birleştiğinde etkileyici sonuçlar vereceğini tahmin etmek zor değil.

Elbette Sony Xperia Z Google Edition da kardeşi gibi toz ve suya yüzde 100 dayanıklı olarak üretilecek ve cihazın namının yürümesine destek olacak. Bu adım teknoloji dünyası tarafından pek şaşkınlıkla karşılanmadı, zira Sony hali hazırda AOSP projelerine ve geliştiricilere en büyük desteği verenler arasında yer alıyor.

Samsung bazı Apple modellerini yasaklattı

YORUMLAR