Sony ve Xbox'tan Sonra Malezya Hava Yolları Sitesini De Hacklediler

Sony ve Xbox'tan Sonra Malezya Hava Yolları Sitesini De Hacklediler

İnternet ortamında popüler firmalara yaptığı siber saldırılar ile nam salan Lizard Squad grubu yine rahat durmadı. Geçtiğimiz ay içerisinde Sony PlayStation Network ve Xbox Live platformlarını hackleyen grup bu sefer Malezya Hava Yolları web sitesini hackledi.

Malezya Hava Yolları sitesini hackledikten sonra gruplarının maskotu olarak kertenkele resmi koyan grup, ayrıca hiç çekinmeden sosyal medya hesaplarını da takip edilmesi için sayfa üzerinde paylaştı. Sitenin başlığı olarak "404 Uçak Bulunamadı" gibi esprili bir şekilde değiştiren hackerların korkusuz oldukları çok açık.

Malezya Hava Yolları, yapılan saldırıyı Facebook sayfası üzerinden açıklayarak, problemi çözmek için gerekli çalışmaların yapıldığını ve en geç 24 saat içerisinde sitenin tekrar hizmete gireceğinizi açıkladı. Bununla birlikte yolcularının hiç birinin de mağdur  edilmeyeceğini bildiren firma, hackerların sunucu üzerinde herhangi bir bilgiye erişemediklerini ve bu nedenle yolcuların telaşlanmaması gerektiğini vurguladı. Fakat Lizard Squad ekibi de bu açıklamaya cevaben Twitter üzerinden, sunuculara eriştiklerini ve elde ettikleri verilerden bir kısmını paylaşacaklarını duyurdular.

Malezya Siber Güvenlik departmanına başvuru yapan hava yolları firması, hackerların yakalanması için ellerinden geleni yapacaktır.

Lizard Squad ekibi tarafından gerçekleştirilen hack saldırılarının ne amaçla yaptığı tam olarak bilinmese de, ekip halinde gayet eğlendikleri apaçık ortada. Durumla ilgili önemli gelişmeleri haberimize ekleyerek sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Windows 10'u Hızlı ve Zahmetsizce Kurun

YORUMLAR