Sony Walkman Markasını Tamamen Terk Ediyor

Sony Walkman Markasını Tamamen Terk Ediyor

Walkman 1980’lerden başlayarak yıllarca herkesin sahip olmak istediği bir cihazdı. Akıllı telefonlarla beraber Sony walkman’i bir uygulama olarak da kullandı. Ama Sony bu markayı artık terk ediyor.

Temiz müzik dinlemek isteyen herkesin kullanmak istediği walkman, Sony Xperia cihazların fabrika çıkışlı önemli uygulamalarından birisi olarak tanındı. Xperia ürün gamında uzun süre yer alan Sony Walkman müzik uygulaması artık yeni Xperia serisinde yer almayacak. 

MWC 2015'te Xperia Z4 Tablet ve Xperia M4 Aqua cihazları tanıtan Sony aslında cihazlarda ilk bakışta çok fark edilmeyen bir değişiklik yapmıştı. Sony Walkman uygulaması kalkmış yerine Music adında yeni ve standart bir uygulama yerleştirmişti. 

Cihazları inceleyenleri dikkati çeken bu durum karşısında bi açıklama geldi elbet. Sony mobil akıllı cihazların artık öncelikli bir üretim hattı olmadığını açıkladı. Geçen haftalarda da yayınladığımız Sony Mobil Pazardan Çekiliyor haberinde de belirtildiği gibi Sony'nin mobil pazar geleceği çok net değil. Özellikle Xperia markası üzerinde bulutlar dolaşıyor. Bir zaman önce iPOD’un yaşadığı tarihi geri çekilmenin aynısını şimdi Sony walkman’in yaşıyor olması belki de bir tesadüf değil. İnternet üzerindeki bloglarda walkman'in yıllarca süren popülerliğinin ardından emekli olma zamanı gelmişti görüşü hakim.

Sony W Serisi Su GeçirmezWalkman Tanıtım Videosu

Sene 2015 Oldu Ama Walkman Eskimiyor

Sony'nin Akıllı Gözlüğü Görüldü

YORUMLAR