Sony, Windows 10'a Geçmeyin Uyarısında Bulundu

Sony, Windows 10'a Geçmeyin Uyarısında Bulundu

Teknolojinin dev firmalarından bir tanesi Sony bildiğiniz üzere VAIO markalı ürünlerinin hem üretimini durdumuş hem de markanın satışını gerçekleştirmişti. Çok fazla sayıda kullanıcıya sahip olan VAIO'lar için Sony, Windows 10 güncellemesinin hemen yapılmaması gerektiğini söyledi.

Microsoft'un son işletim sistmei sürümü Windows 10 ile bildiğiniz üzere 29 Temmuz 2015 günü tanştık ve o günden bu yana milyonlarca kişi Windows 10 kurulumu gerçekleştirdi. Bunun birlikte pek çok yazılım ve sürüm problemi de ortaya çıktı elbette.

Sony biraz daha tedbirli olarak kullanıcılarını uyardı ve yazılımsal sorunların yaşanmaması için kullanıcıların Windows 10'a geçmek için bir süre beklemelerinin daha iyi olabileceğini vurguladı. Bunun esas nedeni ise hem Sony hem de diğer bilgayasar üreticisi olan büyük markaların Windows 10'un gelişine yeterli hazırlık yapamamaları diyebiliriz.

Windows 10 için gerekli testleri sürdüren Sony'nin gerekli yazılımsal hata ve eksiklikleri ise Ağustos ayının sonlarına doğru bitirebileceği konuşuluyor. Sony'nin resmi olarak yaptığı rağmen hem Sony VAIO PC sahipleri hem de milyonlarca diğer kişi Windows 10'a çoktan geçti bile. Fakat yaşanan sorunlar çok yeni olduğu için henüz kimsenin konuya tam olarak hakim olabildiği yok. Bu nedenle bir bilgisayar kurdu değilseniz, yani karşılaşabileceğiniz PC problemlerini çözebilecek deneyiminiz yoksa ve aynı zamanda bir Sony VAIO sahibiyseniz, Windows 10 için bir süre daha beklemeniz yararınıza olacaktır.

Windows 10 Lisans Anahtarınızı Bu Yöntemle Bulun ve Kaydedin, Lazım Olacak

YORUMLAR