Sony Xperia A4 Japonya'da Ortaya Çıktı

Sony Xperia A4 Japonya'da Ortaya Çıktı

Japonya kökenli üretici devi Sony’nin, üst seviye özellikleri daha küçük bir ekranla bir araya getiren yeni telefonu Xperia A4 modeli Japonya’da ortaya çıktı. Yeni cihazın teknik özellikleri ve diğer detayları haberimizde.

Akıllı telefon deyince hepimizin aklında büyük ekranlı, gelişmiş özelliklere sahip cihazlar canlanıyor. Compact modelleriyle öne çıkan Sony, Xperia A4 modelinde üst düzey özellikleri küçük bir ekranla bir araya getirmeyi başarmış görünüyor. Sessiz sedasız tanıtılan ve Japonya’da ortaya çıkan yeni model, Compact modellerden hoşlananlar için gerçekten ideal diyebiliriz. Sony’nin NTT Docomo şirketi için üreteceği Xperia A4 şimdilik sadece Japonya’da satışa sunulacak, diğer ülkelerde satışa çıkıp çıkmayacağı henüz bilinmiyor.

Cihazın teknik özellikleri ise şu şekilde sıralanıyor: 4.6 inç büyüklüğünde 1280 x 720 piksel çözünürlüğe sahip ekran, 2.5 GHz hızında çalışan Snapdragon 801 işlemci, 2 GB RAM, 16 GB dahili depolama alanı, 2.2 megapiksel ön kamera ve 20.7 megapiksel arka kamera.

129 gram ağırlığında olacak olan cihaz 9.1 mm kalınlığa sahip, bunun yanında 2600 mAh bataryası bulunan Xperia A4 plastik malzemeden oluşuyor. Fiyatı henüz bilinmeyen Xperia A4, Haziran ayından itibaren satışa sunulacak.

LG G4 Fiyatı ile Samsung Galaxy S6'nın Bileğini Bükecek

Samsung Galaxy S6 Active'in Görüntüleri Sonunda İnternete Düştü

YORUMLAR