Sony, Xperia Cihazlar için Android M Geliştirici Önizlemesini Duyurdu

Sony, Xperia Cihazlar için Android M Geliştirici Önizlemesini Duyurdu

Google'ın geçtiğimiz ay içerisinde düzenlediği I/O etkinliğiğinde tanıttığı Android'in yeni sürümü Android M için hızlı davranan diğer firmalardan bir tanesi Sony oldu. Xperia cihaz serisi ile akıllı telefon pazarında istediği başarıyı elde eden Sony, daha da büyümek için çalışmalarına devam ediyor.

Android Lollipop'tan sonra gelecek olan Android M sürümü için geliştirici önizlemesini şimdiden hazırlayan Sony, kısa süre içerisinde bu test sürümünü geliştiricilere Sony Open Device programı ile sunacağını duyurdu.

Google etkinliğinde tanıtılan ve sadece Nexus telefon ve tabletler üzerinde çalışan Android M için kısa süre sonra Sony Xperia geliştirici önizlemesini kullanabiliyor hale geleceğiz. Sonbaharda tanışacağımız Android M'in Xperia Z3 Compact cihaz üzerindeki geliştirici önizleme sürümünü aşağıdaki videoyu izleyerek görebilirsiniz.

Günlük kullanıcılar için kullanması uygun olmayan Android M geliştirici önizlemesi, denemeniz durumunda cihazınızı sıkıntıya uğratabilir. Şu an için cihazlardkai uygulamaları çalıştırarak testler yapan işletim sistemi, ilerleyen süreçte daha da geliştirilerek kullanılabilir hale geldiğinde Sony Xperia sahiplerine sunulacaktır. Fakat bu elbette Google'ın Android M'i resmi olarak çıkartmasından sonra gerçekleşecek.

Güncelleme! Sony dün Android M geliştirici önzileme sürümü için verilen indirme bağlantılarını değiştirdiği için paylaşmamıştık. Stabil hale gelen indirme bağlantılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sony'nin Android M Geliştirici Önizleme Sürümünü destekleyen cihazları şu şekildedir; Xperia Z3, Xperia Z3 Compact, Xperia Z3 Tablet Compact, Xperia Z2, Xperia Z2 Tablet, Xperia Z1, Xperia Z1 Compact, Xperia Z Ultra, Xperia E3, Xperia M2, Xperia T2 Ultra ve Xperia T3. Fakat şu an varolan sürüm içerisinde ROM, kamera, modem ve daha bir çok kısmı entegre edilmemiş durumda. Yani normal telefon olarak kullanılabilir halde değil. Bu nedenle sadece gleiştiriciler tarafından test edilmesi amaçlı yayınlandı.

Sony Android M Geliştirici Önizlem Sürümü indirmek için tıklayın.

Sony Android M Geliştirici Önizleme Sürümü Kullanıcı Rehberine gitmek için tıklayın.

Twitter'daki Şarkı Virüsüne Dikkat!

YORUMLAR