Sony Xperia Cihazlar İçin Android M Geliştirici Sürümü Yayınlandı

Sony Xperia Cihazlar İçin Android M Geliştirici Sürümü Yayınlandı

Google I/O Konferansında bazı cihazlara geliştirici sürümü olarak verilebileceği açıklanan Android M sürümü, Sony Xperia cihazlar için yayınlandı. 

Sony’nin uygulama geliştiriciler için özel olarak yayınladığı "Geliştiriciler Dünyası" web sayfasında detayları açıklanan Android M sürümünün telefonlara sadece geliştirici olanların yüklenmesi gerekiyor. Sony, sürümün yükleneceği telefonlarda Android M’in kararlı çalışmasının beklenmemesi gerektiğini de belirtiyor.

Bu hazırlanan yeni ROM telefonlarda modem, kamera ve SIM kart entegrasyonunu henüz sağlamıyor. Yani Android M ROM'u sadece Android M’in temel bazı özelliklerinin incelenmesine ve üzerinde değişiklikler yapılabilmesine olanak tanıyor.

Sony Android M ROM’unu bazı Xperia telefonlar için derlemiş. Xperia Z3, Xperia Z3 Compact, Xperia Z3 Tablet Compact, Xperia Z2, Xperia Z2 Tablet, Xperia Z1, Xperia Z1 Compact, Xperia Z Ultra, Xperia E3, Xperia M2, Xperia T2 Ultra ve Xperia T3 telefon ve tabletleri bu ROM’u kullanabiliyorlar.

Aşağıdaki videoda Xperia cihazlarda Android M işletim sisteminin davranışlarını izleyebilirsiniz.

Bu arada merak ediyorsanız Sony Android M geliştiriciler (Sony Developers World) sayfasından bu ROM’a ulaşabilirsiniz. Ancak bir geliştirici değilseniz telefonlarınızda denememenizi önemle belirtmek isteriz. Bu sayfalardan da sistemi yüklemek için gerekli olan bilgileri edinebilirsiniz.

Tekrar uyaralım, açık kaynak kodlarından anlamıyorsanız lütfen denemeyin

Android M Ekran Görüntüleri Ortaya Çıktı!

Android M Duyuruldu: İşte Gelen Yenilikler

YORUMLAR