Sony Xperia E ve Xperia E Dual Duyuruldu

Sony Xperia E ve Xperia E Dual Duyuruldu

Sony akıllı telefon pazarında daha güçlü olabilmek için çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. 2013’e giriş yapacağı iki yeni Xperia modelini resmen duyuran Sony bu iki akıllı telefonu Xperia E ve Xperia E Dual olarak adlandırıldı. Sony’nin yeni akıllı telefonlarının donanımsal özelliklerine baktığımızda ise rakiplerine göre oldukça geride seyrettiğini görüyoruz.

Donanımsal özelliklerinin düşük olmasının sebebi ise bu iki yeni cihazın giriş seviyesinde olarak belirlenmiş olmasından dolayı kaynaklanıyor. Duyurulan bu iki yeni model Sony için Amiral Gemisi niteliğinde cihazlar değil. Uygun fiyatlı akıllı telefon sahibi olmak isteyen kullanıcıların tercih edecekleri Sony Xperia E ve Xperia E Dual’ın sahip olduğu özelliklere kısaca göz atacak olursak;

Jelly Bean güncellemesi ile gelmeyecek olan cihazlarda Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi yüklü olacak, ancak daha sonraları bu iki cihazında Jelly Bean güncellemesi alması bekleniyor. Qualcomm’un eski nesil işlemcisini kullanan Xperia E’nin bu işlemcisi 1 Ghz gücünde bir işlemci. Bu işlemcinin içinde Adreno 200 GPU’su kullanılıyor.

Ekran çözünürlüğü olarak 320x480 piksel çözünürlüğe sahip olan cihazın ekranı 3.5 inç büyüklüğünde. MicroSD kart desteği bulunan cihazın dahili hafızası ise 4 GB ancak bu hafızanın sadece 2 GB’lık alanından faydalanabileceksiniz. 3.15 megapiksellik bir kameraya sahip olan cihazda 512 MB RAM bulunuyor.

YORUMLAR