Sony, Xperia Kullanıcılarına Özel Akıllı Aksesuarlarını Tanıttı

Sony, Xperia Kullanıcılarına Özel Akıllı Aksesuarlarını Tanıttı

Sony, Mobil Dünya Kongresi’nde bizleri şaşırtarak orta segment Xperia X serisi telefonları ve akıllı aksesuarlarla karşımıza çıktı. Henüz konsept aşamasında olmalarına rağmen tanıtılan yepyeni aksesuarlar Xperia Ear, Xperia Eye, Xperia Projector ve Xperia Agent adlarını taşıyor.

Sony’nin MWC 2016’da Xperia tablet modellerini tanıtmasını beklerken Xperia X serisi ve ilginç aksesuarlarla bizleri karşıladı.

Xperia Ear

Hızlıca aksesuarlardan bahsetmek gerekirse; Xperia Ear adını taşıyan kablosuz kulaklık kişisel asistan görevini üstleniyor. Telefonla NFC veya Bluetooth bağlantısı üzerinden iletişime geçen kulaklık ile arama yapma ve yanıtlama, mesaj gönderme, takvim etkinlikleri, müzik çalma, yer tarifi alma, hava ve trafik durumu, hava bildirimleri gibi bilgiler sesli komutla kolaylıkla elde edileniliyor. Kullanıcının telefonunu eline almadan pek çok işlemi yapmasına imkan tanıyan ilginç tasarımlı kulaklığın içinde tam günü rahatlıkla çıkarabilecek batarya kullanılmış. Unutmadan suya karşı koruma anlamına gelen IPX2 sertifikasına sahip. Fiyatını bilmiyoruz ancak yazın çıkacağı resmi olarak açıklandı.

Xperia Eye

Xperia Eye adını taşıyan cihaz ise kıyafetlere rahatlıkla takılabilecek tasarıma sahip mini bir kamera. Vlogger’lar veya etkinlikten etkinliğe koşan teknoloji editörleri için tasarlanan cihaz özelliğe etkinliğe ekipmanlarla gitmeyen kişiler için gayet kullanışlı bir ürün. 360 derece doğal görüş alanı sunan mini kameranın akıllı deklanşör teknolojisiyle donatıldığını da atlamamak gerek.

Xperia Projector

Dokunmatik arayüz sunan projektör Xperia Projector henüz konsept aşamasında başka bir deyişle hala geliştirilen bir ürün. Sadece büyük duvarlar için değil; masaya yansıtma yapmak için de kullanılabilen cihazın saat, hava durumu, cevapsız arama ve yaklaşan randevuları gösteren basit bir arayüzü bulunuyor. Gelen aramayı duvarda görüp yanıtlama, fotoğraflara masadan bakma gibi fantastik şeyler için ideal.

Xperia Agent

Garip görünümlü vazoya benzeyen Xperia Agent içinse kişiselleştirilebilir asistan diyebiliriz. Dönen kamera, dokunmatik ekran ve ses etkileşimleriyle donatılan cihaz akıllı eve sahip olanların tercih edebileceği bir ürün gibi görünüyor.

Sony Xperia X Serileri Tanıtıldı

YORUMLAR