Sony Xperia X Compact ve Xperia XR'ın Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Sony Xperia X Compact ve Xperia XR'ın Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Akıllı telefon sektörünün önemli isimlerinden Sony, büyük umutlarla yeni telefonları üzerinde çalışmalarını devam ettiriyor. Pazarın oldukça gerisinde kalan şirket, teknik olarak sağlam donanıma sahip cihazlara sahip olsa da bir türlü istikrar yakalayamadı. Bu kez umutlarını Sony Xperia X Compact ve Xperia XR'a bağlayan Japon teknoloji devinin, IFA 2016'da tanıtılması beklenen yeni cihazlarının teknik özellikleri sızdırıldı

Sony, IFA 2016'da bu sene şüphesiz en çok merak edilen markalardan birisi. Beklentilere göre şirket pazarda tutunmaya yeni telefon modelleriyle devam edecek ve bu modeller oldukça yüksek performansa sahip olacak. Özellikle ne zaman tanıtılacağı merak edilen yeni Xperia serisi telefonların IFA 2016'da boy göstermesi bekleniyor.

Sony Xperia XR'ın sızdırılan özelliklerine baktığımızda 5.2 inç 2.5D kavisli ekran ile karşımıza çıkacağını görüyoruz. Güçlü bir işlemciyle alıcısıyla buluşması beklenen cihazın yükünü Snapdragon 820 işlemci taşıyacak. Diğer yandan 4GB RAM' e sahip olacak Xperia XR'ın kamera özellikleri ise Sony markasına yakışacak cinsten. Arka kamerası 23 megapiksel olacak akıllı telefonda ayrıca 2 adet LED flash ve otomatik odaklama da bulunacak. Ön kamerasının 13 megapiksel olduğunu ve USB-C portuna sahip olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Sony Xperia X Compact'ın özellikleri ise maalesef Xperia XR kadar detaylı sızdırılmamış. Snapdragon 820 işlemci'ye sahip olacak telefonun ayrıca 3GB RAM ve 2700mAh bataryası bulunuyor. USB-C portuyla donatıldığını da söyleyelim. 

Bakalım IFA 2016'da bizleri nasıl cihazlar bekliyor olacak. Açıkçası Sony'nin ciddi bir silkelenmeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bana kalırsa çok başarılı cihazlar üreten bir firma fakat bir yerde hata var; işte o hata düzeltilirse her şey normale dönebilir.

Sony'nin Yeni Telefonu Xperia XR IFA 2016'da Tanıtılabilir

 

YORUMLAR