Sony Xperia X Ultra'nın İlk Fotoğrafı Sızdırıldı

Sony Xperia X Ultra'nın İlk Fotoğrafı Sızdırıldı

Telefon satışlarıyla istediğini elde edemese de hala üst seviye kaliteli telefonlar çıkarmaya devam eden Sony'nin bir sonraki telefonunun Sony Xperia U Ultra olacağı söylendi ve telefon için bir görsel de yayınlandı.

Birkaç hafta önce yaptığı tanıtımla birlikte yeni amiral gemisi sınıfı telefonu Xperia XZ Premium'u tanıtan şirket, bu telefonun haziran ayında piyasada olacağını açıklamıştı. Üstün özellikleriyle dikkat çeken o telefonun üzerinden çok geçmeden başka hazırlıklara girişen Sony'nin bu planlarının bir kısmı da sızdırıldı. Yayınlanan bir telefonla Sony'nin Xperia U Ultra üzerinde çalıştığı iddia edildi.

Henüz resmi bir açıklama gelmediği için iddia aşamasından öteye gitmeyen bu görsellerde, Sony Xperia U Ultra'nın sadece tasarımını görme şansını da elde ettik. 6.45-inch ekrana sahip olmasına rağmen çok ince kenarlar kullanan bu telefonun, Snapdragon 660 işlemci kullanacağı, 4GB RAM ve 64GB dahili depolama alanıyla geleceği de söylendi. 3050mAh depolama alanı kullanması beklenen telefonun, Qualcomm'un hızlı şarj teknolojisini içermesi de muhtemel. 

Yine IP68 sertifikasını yanından eksik etmeyen Sony, yeni telefonunda 19MP arka, 13MP de ön kamera tericihinde bulunmuş. Bu kameralarda kullanılan sensörlerin de yine üst seviye olabileceği söylendi. Şimdilik bunlar resmi açıklama olmazken, telefon için yayınlanan ilk görsel ise şöyle oldu:

Sony, Yeni Akıllı Telefonu Xperia L1'i Tanıttı

MWC 2017'nin En İyi Telefonu Sony Xperia XZ Premium Oldu

YORUMLAR