Sony Xperia XZ2 Dayanıklılık Testini Geçti

Sony Xperia XZ2 Dayanıklılık

Japonyalı teknoloji devi Sony’nin yeni amiral gemisi Sony Xperia XZ2 dayanıklılık testinde hiç beklenmedik bir sonuç verdi.

Çizilme, yanma ve bükülme gibi testlere giren Xperia XZ2, dayanıklılığıyla izleyenleri tam anlamıyla şaşırttı.

İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2018 kapsamında yeni amiral gemisini tanıtan Sony, büyük bir kumar oynayarak, uzun süredir kullandığı tasarımda önemli değişiklikler yapmış ve yeni kullanıcılara ulaşmak için harekete geçmişti. Donanımsal olarak da önemli bir güce sahip olan telefon, JerryRigEverything tarafından teste sokuldu. 

JerryRigEverything tarafından yapılan testlerde, Xperia XZ2 büyük bir başarı gösterdi. Telefonu ilk olarak çizilme testine sokan JerryRigEverything, bunun için Mohs Sertlik Ölçeği kullandı. Elinde bulunan metal eşyalarla birden dokuza kadar farklı dayanıklılık seviyelerini ölçen kanal, Xperia XZ’nin altıncı seviyeye kadar dayandığını ortaya çıkardı. Mohs ölçeğinde beşinci seviyeye kadar dayanıklılığın ise Gorilla Glass kullanan bütün telefonlarda standart olduğu belirtildi.

Yanma testinde IPS LCD ekranların verdiği tepkiyi veren Xperia XZ2, ekranı yanmasına rağmen eski haline geri döndü. Telefonun en başarılı olduğu alan ise bükülme testiydi. Yeni telefonların birçoğu bükülme testinde takılırken, Sony’nin oldukça sağlam bir telefonla kullanıcıların karşısına çıktığı görüldü.