Sony Xperia XZ4 Konsept Videosu Sızdırıldı!

Sony Xperia XZ4

Sony, tasarım trendlerini yakalama konusunda en başarılı telefon üreticilerinden biri olmasa da son zamanlarda müthiş bir değişim içine girdi. Sert köşeleri olan tasarımlardan vazgeçen şirket, yeni modellerinde daha yumuşak tarzlar benimsedi. Bugün itibarıyla gün yüzüne çıkan ve Sony Xperia XZ4 modeline ait olduğu iddia edilen bir konsept videoda ise bambaşka bir tasarım karşımıza çıktı.

MySmartPrice tarafından yayınlanan videoda, Sony’nin uzun süredir vazgeçemediği çerçeveli ön yüzün tamamen değiştiği görüldü. 6.5-inç büyüklüğünde olacağı belirtilen telefonda, ekran çerçeve oranının rakiplerini yakaladığı dikkatlerden kaçmadı. Fotoğrafların ve konsept videonun, telefonun üretici fabrikası CAD’den alındığı iddia edilirken, telefona dair birçok detay da videoyla birlikte gün yüzüne çıkmış oldu.

Çentik koymamak adına, ekranın altındaki ve üstündeki çerçeveyi kenara itemeyen Sony’nin telefonda üç arka kamera kullandığı da görüldü. Bugüne kadar kamera ve lens kaliteleriyle ön plana çıkan Sony, Xpera XZ4 modelinde çok daha iddialı olacağı tahmin edilirken, 3.5mm kulaklık girişinin de bir tarafa bırakıldığı fark edilenler arasındaydı.

25- 28 Şubat tarihleri arasında Mobile World Congress sırasında yeni telefonlarını tanıtması beklenen Sony’nin, bu tasarımla kullanıcıların karşısına çıkıp çıkmayacağı bilinmezken, görenler tarafından oldukça beğenilen XZ4’ün Sony’e başarı getirebileceği belirtildi. Sony Xperia XZ3 videomuzu ise hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.