Sony Xperia Z2 ve Z Serisi İçin Android 5.0.2 Güncellemesi Yayınlandı

Sony Xperia Z2 ve Z Serisi İçin Android 5.0.2 Güncellemesi Yayınlandı

Akıllı telefon piyasasına "su geçirmez" telefonları ile damgasını vuran Sony, başta Xperia Z2 olmak üzere tüm Z serisi cihazları için Android 5.0.2 güncellemesini yayınlamaya başladı.

Sony'nin ilk olarak Xperia Z3’te güncellemeye başladığı son sürüm Android 5.0.2 yavaş yavaş diğer Z serisi cihazları için de aktif hale getiriliyor. Sony'nin popüler telefonlarından birisi olan Xperia Z2 için Android 5.0.2 güncellemesi bir internet bağlantısı kadar uzağınızda. Android'in son sürümüne ilk olarak Avrupa’da yaşayan Xperia kullanıcıları erişebilecek. Zamanla diğer kıtalar için de aktif hale gelecek bu güncelleme tasarım ve performans açısından büyük değişikler sunuyor.

Xperia Z2'nin dışında seride bulunan tablet modelleri de bu güncellemeden faydalanabilecek. İşte Sony'nin Android 5.0.2 sürümüne kavuşan o Z serisi:

  • Xperia Z3
  • Xperia Z3 Compact
  • Xperia Z3 Tablet Compact
  • Xperia Z2
  • Xperia Z2 Tablet 

Eğer yukarıdaki listede bulunan cihazlardan birini kullanıyorsanız hemen ayarlar bölümünden Android 5.0.2 güncellemesi olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ama unutmayın ki güncellemeler belirli bölgelerde daha erken diğer bölgelerde ise daha geç olarak aktif hale geliyor. Bu arada Sony, çok tutulan Z serisi dışında diğer cihazları için güncelleme göndermeyi düşünmüyor.

Sony Xperia Z4 Fiyatları, Çıkış Tarihi ve Tasarımı Sızdırıldı

Android için En İyi Platform Oyunları 

YORUMLAR