Sony Xperia Z3'te Pembe Kamera Sorunu Ortaya Çıktı

Sony Xperia Z3'te Pembe Kamera Sorunu Ortaya Çıktı

Sony’nin en yeni modelleri Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact’ın kamerasında pembeleşme sorunu ortaya çıktı. Ortaya çıkan sorunun detayları haberimizde.

IFA 2014’te tanıtılan ve 23 Ekim’de ülkemizde satışa sunulan Zperia Z3 ve Xperia Z3 Compact son günlerde yaşanılan kamera sorunu ile gündemde.

Kamera özellikleriyle dikkatleri üstünde toplayan modellere sahip olan kullanıcılar, cihazların kamerası konusunda bir sürprizle karşılaştılar. Kullanıcıların Reddit, XDA Geliştiriciler Forumu ve talk.sonymobile forumunda yayınladıkları görüntülerde, her iki telefonun kamerasında da pembe noktalar ve gölgelenme oluştuğu görülüyor. Bu sorun özellikle kahverengi, beyaz ve gri alanlarda yapılan çekimlerde daha net olarak görülüyor.

Bu sorun elbette her cihazda görülmüyor. Oluşan pembe rengin yazılımsal mı yoksa donanımsal bir sorun olup olmadığı da henüz belirsizliğini korurken, durum karşısında Sony tarafından da herhangi bir açıklama yapılmadı. Kısa zamanda konu hakkında detaylı bir açıklama yapılması bekleniyor.

Facebook, Mobil Uygulamasına Resim Gönderileri Güncellemesini Duyurdu

YORUMLAR