Sony Xperia Z4 İçin Yeni Aday 21 MP Exmor RS Sensörü

Sony'nin yeni kameralar, ses sitemleri, televizyonlar vb. ürünleri için basın konferansı düzenleyeceği CES 2015'te bu sene firma beklenmedik bir çıkış yaparak Xperia Z4 ile ilgili detaylar paylaşabilir. Basın konferansını onaylayan şirket Ocak 2015'te fu

Sony Xperia Z4 İçin Yeni Aday 21 MP Exmor RS Sensörü

Sony'nin yeni kameralar, ses sitemleri, televizyonlar vb. ürünleri için basın konferansı düzenleyeceği CES 2015'te bu sene firma beklenmedik bir çıkış yaparak Xperia Z4 ile ilgili detaylar paylaşabilir. Basın konferansını onaylayan şirket Ocak 2015'te fuarda yer alacak, üstelik Xperia Z4 ile bağlantılı olabilecek yeni Exmor RS sensörünü de tanıtacak.

Bildiğimiz gibi Sony'nin Xperia Z4 akıllı telefonu hakkında hala bilinen çok az şey var. Sony'nin son konferans duyurusu da bu anlamda teknoloji severleri yakından ilgilendirerek Z4 hakkında yeni bilgiler için heyecanlandırdı. Şirket yakın zaman içinde yeni Exmor RS fotoğraf sensörünü tanıttı. Akıllı telefon kameraları için tasarlanan Exmor RS IMX230 isimli sensör 21 megapiksel ve fotoğraflarda otomatik odaklanmayı aşamalar halinde gerçekleştiriyor. Sony'e göre bu sensör akıllı telefon kameralarında atılan ilk adımlardan bir tanesi.

Piyasada bulunan birçok fotoğraf makinesinde bulunan ve bu sensöre benzer şekilde çalışan sistemler ayrıca gerçek zamanlı HDR video çekimine de fırsat veriyor. Hatta kimi modellerde 4K çözünürlük bile bulunmakta. Sony ayrıca bu sensör modelini genişleterek el cihazları için 16 MP versiyonunu da hazırlamak için çalışıyor. Exmor RS IMX230 ile fotoğraflara ekstra zum seçeneği dahilinde odaklanma bozulmadan net resimler çekebiliyorsunuz. Bir nevi kameralar için akıllı sensör görevi görüyor.

Tabii ki bu sensörün Xperia Z4'e gelip gelmeyeceği hala belli değil, ancak son duyurulara göre beklenti de artıyor. Konferansta yer alacak yeni tanıtımlarla birlikte bazı söylentilere göre, sensörü kullanacak cihazların şimdiden sızdırılmış konsept resimleri var. CES 2015'te Xperia Z4'e de değinileceğinden mutlaka yeni özelliklerin basınla paylaşılacağını düşünüyoruz.

Microsoft Movie Creator ile Mobil Cihazınızdan Video Düzenleyin

PES 2015'in Demo Sürümü Steam Üzerinde Ücretsiz

YORUMLAR