Sony Xperia Z4 Tablet'in Çıkışı Ertelendi

Sony Xperia Z4 Tablet'in Çıkışı Ertelendi

Geçtiğimiz mart ayında Dünya Mobil Kongresinde duyurulan Sony Xperia Z4 Tablet'in çıkışı 2. bir ertelemeyle daha karşı karşıya. Tabletin çıkışını bir kez erteleyen Sony, yeniden bir ertelemeye gidiyor. Xperia Z4, 3. bir aksilik çıkmazsa 29 haziranda piyasada olacak.

İngiltere'den tableti ön siparişle alan müşterilere ulaşan bilgilendirme ve ön sipariş sayfasında ortaya çıkan geçikmenin fabrikasyon sorunlarından mı, yoksa başka bir rakibin satışları baltalamasından korkulduğundan mı yapıldığı bilinmiyor. Zira Nexus 9'dan sonra Android tablet dünyasında pek fazla yeni üst seviye tablet görülmedi. Android tablet pazarında gittikçe orta ve alt seviye tabletlerin baskınlaşması, Sony'e böyle bir karar aldırmış olabilir.

MWC 2015'te 10.1 inçlik 2K ekranı ve su geçirmezliğiyle tanıtılan tablet, işlemci olarak Qualcomm Snapdragon 810 ve 32 GB'lık depolama alanıyla gelecek. Telefona güç sağlayacak olan 6000 mAh'lik batarya ise çok uzun bir kullanım süresi sunacak. Tablet daha önce 17 Hazirana ertelenmişti. Modelin çıkışıyla ülkemizde de satışına başlanması bekleniyor.

YORUMLAR