Sony Xperia Z5 Ailesinin Türkiye'deki Satış Fiyatları Belli Oldu!

Sony Xperia Z5 Ailesinin Türkiye'deki Satış Fiyatları Belli Oldu!

Sony'nin Eylül ayında yapılan IFA 2015 fuarında tanıttığı yeni amiral telefonları Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Premium'un Türkiye'deki raflarda yer alacak satış fiyatı ve satışa başlanacak tarihi belli oldu. Tanıtıldığı günden itibaren teknik özellikleri ve tasarımıyla oldukça fazla konuşulan Xperia Z5 ailesi, geçtiğimiz haftalarda Avrupa ülkelerinde satışa sunulmuştu. Dolar bazlı fiyatlardan dolayı Avrupa'da bize göre biraz pahalı olan Xperia'ların ülkemizde ne kadara satılacağı merak ediliyordu. Bugün düzenlenen küçük bir toplantıda basın üyelerinin huzurunda Sony'nin 3 farklı telefon modelinin Türkiye fiyatları açıklandı. Tahmin ettiğiniz gibi fiyatlar gerçekten el yakıyor.

3 GB RAM ve 23 MP kamerasıyla 4K video çekimi yapabilen Xperia Z5 fiyatlar arasında orta bölümü oluştururken, dünyanın ilk 4K çözünürlüklü ekranına sahip olan Xperia Z5 Premium’un fiyatı ise dudakları uçuklattı. Tabii ucuza kaçanlar için de 2GB RAM ve 32 GB ROM'a sahip olan serinin en ucuz telefonu Xperia Z5 Compact gibi güzel bir alternatif var.

Kısaca listelemek gerekirse Xperia Z5 ailesinin fiyatları aynen şöyle:

  • Sony Xperia Z5'in fiyatı 2.499 TL
  • Sony Xperia Z5 Compact'ın fiyatı 1.999 TL
  • Sony Xperia Z5 Premium'un fiyatı 2.999 TL

Sony'nin Türkiye'de Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 modelini Kasım ayında, en pahalı olanı Xperia Z5 Premium'un ise Aralık ayında satışa sunulacağı söyleniyor.

Sony Xperia Z5 Ne Kadar Isınıyor, Ne Yaparken Isınıyor? İşte Test Sonuçları

Sony Xperia Z5 Serisi Android Marshmallow Güncellemesiyle Pil Ömrünü Artırıyor

YORUMLAR