Sony Xperia Z5, Kamerada Tüm Amiral Gemilerini Solladı

Sony Xperia Z5, Kamerada Tüm Amiral Gemilerini Solladı

Şu sıralar yeni bir Android telefon alma düşüncesindeyseniz ve de öncelikleriniz arasında kamera varsa seçenekleriniz arasına Sony’nin yeni amiral gemisi modellerinden Xperia Z5’i koymanızı öneririz. DoXMark’ın yaptığı kamera testinde Xperia Z5'in tüm üst seviye telefonları geride bıraktığını açıkça görülüyor.

Sony’nin Berlin IFA 2015 Fuarı’nda tanıttığı henüz ülkemizde satışa sunmadığı yeni üst seviye telefonlarından Xperia Z5, ünlü video ve fotoğraf test sitesi DoXMark tarafından kamera testine tabi tutuldu. Cihazın bildiğiniz üzere arka yüzünde 23 megapiksel kamera bulunmakta ve fotooğraflarda 5520 x 4120 çözünürlüğe, videolarda 30fps’de 4K çözünürlüğe ulaşılabiliyor. Faz algılama otomatik odaklama, LED flaş, HDR, panorama birleştirme gibi özelliklerle zenginleştirilen ve düşük ışıklı ortamlarda da tatmin edici sonuçlar veren kameranın gücü DoXMark’ın testinde ortaya çıkıyor.

DoXMark’ın en iyi fotoğraf ve video çekimi yapan akıllı telefonu ortaya çıkarmak için yaptığı testte açıkça gördüğünüz üzere Sony Xperia Z5 87 puanla birinci sırada. Xperia Z5’i S6 Edge, Nexus 6P takip ediyor. Listenin 8. Ve 9. sırasında Apple’ın iPhone 6 ve 6S telefonları gözümüze çarpıyor. Yeni yapılan bir test olmasına rağmen iPhone 6s ve 6s Plus’ın listede olmaması düşündürücü.

Unutmadan, Sony’nin su altında çekimleri yansıtan gösterişli reklamlarına aldanıp yeni Xperia Z5’inizle tavsiye edilen derinlikte de olsanız sakın su altında çekim yapmaya kalkmayın. Zira sitesinde ve reklamlarında öne çıkan su geçirmezlik özellği kullanımda hiçbir yarar sağlamıyor; olumsuz durumda kullanıcı hatası olarak gösteriliyor. Öte yandan bir üst seviye olan Xperia Z5 Premium’un da ekranının her daim 4K çözünürlük sunmadığını da hatırlatalım. "Benim için kamera kalitesi önemli" diyorsanız şu an için en iyi seçenek Sony Xperia Z5 diyebiliriz ancak bunları da göz ardı etmemenizi öneririz.

Sony Xperia Z5'in 4K Görüntü Kalitesi Hakkında Önemli Bir Açıklaması Var

YORUMLAR