Sony Xperia Z5 Premium Benchmark Sonuçları Şaşırtıcı!

Sony Xperia Z5 Premium Benchmark Sonuçları Şaşırtıcı!

Sony’nin Berlin IFA 2015 Fuarı’nda sergilediği Xperia ailesinin yeni üyelerinden Z5 Premium’un 4K çözünürlüklü ekrana sahip ilk akıllı telefon olduğu lanse edilmişti. Ancak tanıtımdan birkaç gün sonra yapılan benchmark testlerinde cihazın sadece belirli uygulamalarda bu çözünürlüğü sunduğu ortaya çıktı.

4K çözünürlüğe sahip ilk akıllı telefon olma özelliğiyle pek çoğumuzun dikkatini çekmeyi başaran Sony Xperia Z5 Premium’un tanıtılmasından birkaç gün sonra yapılan testlerde cihazın aslında 1920 x 1080 çözünürlük sunduğu, sadece video izlerken veya fotoğrafları görüntülerken 4K çözünürlüğe eriştiği açığa çıkarıldı.

GFXBench benchmark sitesi tarafından yayınlanan fotoğraflarda Sony Xperia Z5 Premium’un 18.7 fps’de, Xperia Z5 Compact’ın 37.8 fps’de, Z5’in ise 18.8 fps’de çalıştığı yani Z5 Premium’un diğerleri ile kıyaslanmayacak kadar düşük kare hızında çalıştığı açıkça belli oluyor. Bakalım Sony’nin bu test sonuçlarına yanıtı ne olacak? Resmi bir açıklama gelecek mi? Hep beraber göreceğiz.

Sony Xperia Z5 Premium Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

YORUMLAR