Sony Xperia Z5 Premium Ön Sipariş Fiyatları Belli Oldu

Sony Xperia Z5 Premium Ön Sipariş Fiyatları Belli Oldu

Avrupa’da bazı perakende elektronik cihaz firmaları Sony Xperia Z5 Premium için ön sipariş kotaları açtılar. Bu sitelere bakarak Sony Xperia Z5 Premium fiyatının Türkiye'de ne kadar olabileceğini kestirmek az da olsa mümkün.

İngiltere’de operatör taahhüttü vererek Sony Xperia Z5 Premium sahibi olmak için 24 ay boyunca 180 TL (40 Pound) vermek yeterli olacak. Bu da toplam 4 bin 320 TL'ye  denk geliyor. Öte yandan bir operatöre bağımlı olmadan Sony Xperia Z5 Premium ön sipariş vermek için İngiltere’de peşin olarak 549 Pound’u (2 bin 492.45 TL) gözden çıkarmak gerekiyor.

Sony Xperia Z5 Premium Türkiye'de kaç lira olacak

Bu koşullar altında Türkiye’de Sony Xperia Z5 Premium’un peşin fiyatının 3.000 TL’nin altında olmasını beklemek biraz iyimser olmak anlamına geliyor. Sony Xperia Z5 Premium siyah, altın, yeşil ve pembe renklerde piyasaya sürülecek. İngiltere’de ön sipariş aşamasında renklere özel farklı bir fiyat uygulaması yapılmıyor.

4K görüntü kalitesi ile gelecek olan Sony Xperia Z5’in Türkiye satış fiyatı hakkında henüz bir rakam iddia etmek zor. Ancak telefonun özelliklerine bakarak Türkiye’de satın almak için gereken bütçenin çok fazla olması gerektiğini kestirmek zor değil. Bir iPhone 6 Plus 16GB fiyatının 2.999 TL olduğunu göz önüne alırsak Sony Xperia Z5 gibi üstün bir cihazın biraz daha pahalı olmasını beklemek de çok da yanlış olmaz. Öte yandan Sony Xperia Z3+ cihazların Türkiye’de 2.300 TL ile 2.400 TL arasında satıldıklarını da unutmamak lazım.

Sony Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Premium Karşılaştırması

Sony Xperia Z5 Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

YORUMLAR