Sony Xperia Z5, Snapdragon 810 Kullanmasına Rağmen Neden Eski Z Serisi Kadar Isınmıyor?

Sony Xperia Z5, Snapdragon 810 Kullanmasına Rağmen Neden Eski Z Serisi Kadar Isınmıyor?

Sony Xperia Z5 serisi daha önce Z3 ve Z4’te yaşadığı ısınma sorununu çok basit bir çözümle aşmış. Qualcomm Snapdragon 810 SoC kullanan Sony Xperia Z5 bakın sorunu nasıl çözmüş.

Qualcomm Snapdragon 810 SoC kullanan Sony Xperia serisinin Z3+ ve Z4 modelleri çok ısındıkları için çok eleştirilmişlerdi. Bu sıkıntı Snapdragon 810 çekirdeği kullanan birçok akıllı telefonun ortak sorunuydu. Ancak Sony Xperia Z5 serisi bu soruna çok basit bir çözüm buldu.

Tamamen parçalarına ayrılan Sony Xperia Z5,  Qualcomm Snapdragon 810 SoC çekirdeğinin üzerinde termal macun ve çift soğutma borusu kullanarak cihazlarda ısınma sorununu en aza indirgemeyi başarmış. Sony Xperia Z5 parçalarına ayrıldığında göze çarpan bu detay klasik bir soğutma yönteminin cep telefonlarında da son derece akıllıca kullanılabileceğini gisteriyor.

Sony termal macun ve soğutma boruları kullanarak telefonun ısınma katsayısını daha aza indirmeyi neden daha önceki Xperia Z serilerinde düşünemedi bilinmez, ancak bazı cin fikirler sıkıntı kapıya dayanmadan gelmiyor demek ki.

Qualcomm Snapdragon 820 Hexagon 680 Mobil Yaşamı Değiştirecek

Sony Xperia Z5 Premium Ön Sipariş Fiyatları Belli Oldu

YORUMLAR