Sony Xperia Z5 ve Z5 Compact Görüntüleri Sızdırıldı

Sony Xperia Z5 ve Z5 Compact Görüntüleri Sızdırıldı

Sony Xperia Z5 ürün bandında 2 telefon birden var. Sony Xperia Z5 ve Z5 Compact görüntüleri internete sızdırıldı.

Sony Xperia Z4’ün biraz geliştirilmiş Z3 olması eleştirisi Sony’e çok dokunmuş olmalı. Çünkü Xperia Z5 için çok farklı özellikler düşünmüş.

@vizileaks tarafından atılan bir twit, Sony Xperia Z5 ile ilgili merakı biraz giderdi ancak beklentiyi artırdı. Bu ileti Xperia Z5 ve Z5 Compact'a ait ilk görselleri kapsıyor. Resimde iPhone 5S ile yan yana duran her iki modelin de parmak izi okuma ekranının olduğu görülüyor. Görüntüler doğruysa bu Sony akılı telefon üretim bandında bir ilk olacak. Sony Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact’ta bu sensörün yerleştirildiği yer ise tüm bilinen parmak izi sensörlerinin alışılagelmiş konumlarından farklı. Sony Xperia Z5 serilerinde sensörü cihazın sağ kısmında bulunan güç butonuna yerleştirmiş.

Sony Xperia Z5’lerin sağ kısımda ses kontrol tuşları yine güç butonlarının altına konumlandırılırken en kısımda deklanşör butonu da unutulmamış. Görüntüden de anlaşıldığı kadarıyla yeni model USC C-Type girişe sahip olmayacak.

Bunun yanı sıra Sony Xperia Z5 ve Z5 Compact, 64-bitlik 4 adet özelleştirilmiş Kyro çekirdeğine sahip Snapdragon 820 kullanacak. Cihazlar 4GB RAM taşıyacaklar. Sony Xperia Z5 serisi kameralarında da bazı yenilikler var, cihazların üzerinde 21MP çözünürlüğünde IMX230 Exmor RS sensör yer alacak. Sony Xperia Z5 ve Z5 Compact 4500mAh kapasiteli bataryalarla gelecekler, bu yüzden son derece uzun ömürlü olacakları tahmin ediliyor. 

İşte Yeni Devler, Sony Xperia M5 ve Xperia C5

Sony Xperia Z5 Görüntüsü İnternete Sızdırıldı

YORUMLAR