Sony Xperia Z6 Lite Snapdragon 650 İşlemci ve 5 İnç Ekranla Gelecek

Sony Xperia Z6 Lite Snapdragon 650 İşlemci ve 5 İnç Ekranla Gelecek

Sony'nin 2016 yılı içerisinde piyasaya sürmesi beklenen Xperia Z6 serisi cihazlar için şu an için sadece sızıntılardan oluşan bilgilere sahip olmamıza rağmen, bu sızıntılardan bir tanesine göre Xperia Z6 Lite modeli 2016 Mayıs ayında piyasada boy gösterecek.

Sony Xperia Z6 Lite için internete sızan bilgilerde işlemci olarak Snapdragon 650 ya da 652 kullanılacağı dışında cihazın 5 inç'lik bir ekrana sahip olacağı da söyleniyor.

Henüz Sony'nin 2016 yılı içerisinde kaç adet Xperia Z6 akıllı telefonu piyasaya süreceğini net olarak bilmiyor olmamıza rağmen, şimdiden 5 farklı model hakkındaki bilgiler internette geziyor. Buna dayanarak Z6 serisi cihazların sayısının şimdilik minimum 6 olabileceğiniz söyleyebiliriz. Bu cihazların isimleri ise; Xperia Z6 Mini, Xperia Z6 Compact, Xperia Z6, Xperia Z6 Plus ve Xperia Z6 Ultra.

Son olarak hakkında bilgilerin internete düştüğü Xperia Z6 Lite modeli ile birlikte toplamda 6 cihaza ulaşan Z6 serisini şimdiden dört gözle bekliyoruz fakat Sony bu cihazları 2016'dan önce piyasaya sürmeyecek.

Sony Xperia Z6 Lite Özellikleri

  • 5 inç ekran - full HD ya da HD çözünürlük
  • Snapdragon 650 ya da Snapdragon 652 işlemci

Sony Xperia Z6 Lite Fiyatı

  • Henüz çok erken olmasına rağmen cihaz için öngörülen fiyatın 385 Dolar olacağı belirtiliyor.

Sony Xperia Z6 Lite Çıkış Tarihi

  • Cihaz için belirtilen çıkış tarihi net olmamakla birlikte 2016 yılı Mayıs ayı olarak belirtiliyor.

Sony'nin amiral gemisi olacak olan Z6'nın düşük maliyetli modeli olacak olan Sony Xperia Z6 Lite, daha düşük donanım özelliklerine rağmen güçlü yapısı ve Sony kalitesi ile birlikte piyasaya çıkacak başarılı Android cihazlardan bir tanesi olacak gibi duruyor.

Xperia Z6 yerine Xperia Z6 Lite almayı düşünür müsünüz?

YORUMLAR