Sony Yeni Telefonu İçin Gizemli Bir Video Yayınladı

Sony Xperia MWC 2018

Önümüzdeki günlerde İspanya’nın Barcelona şehrinde düzenlenecek olan ve birçok akıllı telefon üreticisinin yeni ürünlerini göstereceği Mobile World Congress öncesi, Sony gizemli bir video yayınladı.

Uzun yıllardır Xperia markasıyla akıllı telefon üreten ve bazı modelleriyle önemli başarılar yakalayan Sony’nin Mobile World Congress kapsamında yeni ürününü tanıyacağı, bir süredir konuşuluyordu. Bugün erken saatlerde Xperia’nın resmi Twitter adresi üzerinden paylaşılan videoyla bütün bu söylentiler adeta doğrulanırken, ünlü teknoloji şirketinin yeni telefonuna dair "görece" ilk bilgiler böylece gösterilmiş oldu.

Videoda Sony’nin yeni telefonuna ya da tanıtacağı başka bir ürüne dair herhangi bir detay yer almazken, yirmi üç saniye süren videoda sadece bir el ve dalgalanan çizgilere yer verildi. Dalgalanan çizgilerin Xperia markasıyla özdeşleşmiş olması sebebiyle videonun yeni telefona işaret ettiği düşünülürken, bir başka açıklamanın 26 Şubat tarihinde yapılacağının altı çizildi.

 

 

Sony’nin Mobile World Congress 2018’de duyuracağı telefonuyla birlikte Xperia markasında köklü değişikliklere gideceği vurgulanırken, özellikle telefonun kasa tasarımının ve ekran-çerçeve oranının büyük ölçüde değişebileceğine dair yorumlar yapılmaya başlandı.

YORUMLAR