Sony'den 12.9 İnç Büyüklüğünde Apple Rakibi Tablet Geliyor

Sony'den 12.9 İnç Büyüklüğünde Apple Rakibi Tablet Geliyor

Son günlerde başı siber saldırılarla belada olan Sony, şirket içinden sızdırılan haberlere göre yeni bir tablet çıkarma hazırlığında. 12.9 inç büyüklüğe sahip olacağı söylenen yeni Sony Xperia tabletin, Apple’ın yakın zamanda çıkaracağı 12 inç ekranlı iPad Pro’ya rakip olması bekleniyor.

2015’in ilk yarısında raflarda olması beklenen yeni büyük ekranlı tabletin bazı teknik özellikleri de konuşulanlar arasında. Ekranın 12.9 inç IPS Triluminos ve 3840x2400 piksel çözünürlüğünde olacağı bekleniyor. İşlemcinin ise 2.86 Ghz hızında çalışan SnapDragon 810 olması bekleniyor. Asıl büyük atılım ise RAM tarafından yaşanacak, zira eğer söylenenler doğruysa yeni Sony Xperia tabletin 6 GB RAM ile gelmesi bekleniyor.

Tabletin kamerasının 4K video çekme özelliği taşıyacağı ve batarya kısmında ise 12100 mAh gibi büyük bir bataryayla geleceği sızdırılmış durumda. Sony kendi oyun konsolu PlayStation’ı unutmamış ve yeni tabletine PlayStation Remote özelliğini de eklemiş. 8.9 mm kalınlığında olması beklenen tablet,  64 GB dahili hafızayla gelecek. Cihazın fiyatının ise 1000 dolar seviyesinde olacağı ve Apple’ın çıkaracağı iPad Pro’nun fiyatına göre de fiyatının ayarlanabileceği söyleniyor

YORUMLAR