Sony'den, Android 5.0 Lollipop Bekleyenlere Kötü Haber!

Sony'den, Android 5.0 Lollipop Bekleyenlere Kötü Haber!

Sony tarafından geçtiğimiz yıl içerisinde yapılan açıklamaya göre Android 5.0 Lollipop güncellemesi, Xperia Z dahil olmak üzere tüm “Z” ailesine getirilecekti.


Geçtiğimiz haftasonu ise Sony’nin resmi twitter adresinden, Sony akıllı telefon kullanıcıları için üzücü bir haber geldi. Kullanıcılar tarafından yöneltilen sorulara, “Maalesef ki, Android 5.0 Lollipop güncellemesi yalnızca Xperia Z ailesine gelecek. Diğer modellere ise bu güncelleme sunulmayacak,” şeklinde bir cevap verilmesinden dolayı kullanıcılardan büyük tepki çeken Sony’nin neden böyle bir karar aldığı ise henüz bilinmiyor.

Sony’nin bu tutumu sonucunda 2014 yılı içerisinde piyasaya sürdüğü Xperia E3, Xperia M2 Aqua, Xperia M2, Xperia C3, Xperia T3, Xperia T2 Ultra ve Xperia E1 modellerine Andorid 5.0 Lollipop güncellemesi gelmeyecek.
Açıkçası HTC’nin çıkardığı akıllı telefonlara minimum “iki” yıl güncelleme sözü vermesi gibi diğer firmaların da yaptığı kullanıcı odaklı hamleleri, Sony tarafı uzun süredir gerçekleştiremiyor. Umarız en kısa sürede bu kararlarından vazgeçerek 2014 yılı içerisinde satışa sunulan diğer modellere de 5.0 Lollipop güncellemesini sunabilirler.

Sony’nin 2015 yılı içerisinde çıkışını gerçekleştireceği Xperia M4 Aqua’nın Android 5.0 Lollipop ile birlikte geleceği; ancak Xperia E4 ve E4g’nin KitKat ile gelerek sonradan 5.0 Lollipop sürümüne güncelleneceğini de hatırlatalım.

Apple Watch’un Pil Ömrü Ne Kadar Olacak?

YORUMLAR