Sony’den İncecik Xperia P2 Geliyor

Sony’den İncecik Xperia P2 Geliyor

Sony’nin son Xperia P serisinin üzerinden 3 yıl geçti. Hatırlarsanız Xperia P serilesinin altında ince şeffaf bir kısım vardı. Telefon buradan kontrol ediliyordu. Sony Xperia P2 bu geleneği devam ettiriyor.

Çinli bir web sitesinin iddiasına ve verdiği tasarım örneklerine bakılırsa bakılırsa Sony Xperia P2 son derece ince bir telefon olacak.

Sitenin fısıldadığı bilgiler şöyle; bilinen alışılagelmiş P tasarımıyla ortaya çıkan Xperia P2, 5.2 inç büyüklüğünde 1920 x 1080 piksel çözünürlükte Triluminos IPS ekrana sahip olacak. Ekranın kalınlığı 8.9 mm'den 10.9 mm'ye kadar değişim gösteren kavisli bir yapıya sahip. Xperia P2 dayanıklılık vaat eden 4.240 mAh batarya ile gelecek ve arka kamerasında 12 MP'lik Sony G OSS lensli kamera kullanacak. Bu kameranın ISO aralığı 64 – 25600 olarak belirtilmiş. 4K video kaydı yapabilen ana kamera f/2.0 diyafram açıklığına sahip olacak. Xperia P2’nin ön kamerası ise selfie severleri mutlu edecek şekilde tasarlanmış. Xperia P2’nin ön kamerası 1080p video kaydı yapabilen 5.1 MP'lik bir objektife sahip.

Sony’nin gelenekselleşmiş su ve toz geçirmezliği bu cihazda da olabilir. Sony’nin birkaç senedir tüketiciyi buna alıştırdığını düşünürsek bu olasılık mümkün görünüyor.

Sony Xperia Z4 ve Xperia Z3 Karşılaştırması

Sony Xperia Z4 Compact ve Xperia Z4 Ultra Göründü

Sony Xperia Z4 ve HTC One M9 Karşılaştırması

YORUMLAR