Sony'den Xperia Bekleyenlere Kötü Bir Haber

Sony'den Xperia Bekleyenlere Kötü Bir Haber

Geçtiğiniz günlerde yeni X serisi telefonlarını tanıtan Sony, Xperia Z ailesine son verdiğini duyurdu.

Sony'nin amiral gemisi serilerinden olan ve pek çok kullanıcıyı kazandığı Xperia Z serisi için artık yeni telefon üretilmeyecek. Sony'nin Almanya temsilciliğinin Facebook hesabı üzerinden yapılan açıklamaya göre Xperia Z6 adıyla bir telefon piyasaya sürülmeyecek. MWC 2016 kapsamında X serisine ait 3 telefon tanıtan Sony'nin, neden Z6'yı tanıtmadığı merak ediliyordu. Böylece Z6'nın neden MWC 2016'da yer almadığı da kesinlik kazanmış oldu.

Sony Mobile Almanya'nın Facebook hesabı üzerinden yapılan açıklamaya göre Z6 adında bir telefon karşımıza çıkmayacak. Burada iki ihtimal var. Ya Sony Z ailesine son verecek, ya da bir sonraki telefon Z6 adının almayacak. Hangisinin gerçekleşeceği şu an bilinmiyor ancak, Z6 isimli bir telefonun olmayacağı kesin gibi. Sony'nin neden böyle bir karar aldığı hakkında çok net br açıklama da bulunmuyor. Sony'nin yeni amiral gemisi serilerinin Xperia X Performance ile devam edeceği düşünülüyor.

Sony, MWC 2016 kapsamında X serisine ait 3 yeni telefon tanıtmıştı. Sony, bu cihazların tüketici ihtiyaçlarını daha iyi karşılayacağını düşünüyor. Ayrıca geçtiğimiz günlerde "Sony Xperia Z6 Çıkış Tarihi Açıklandı" haberiyle Z6'nın çıkış tarihi söylentilerini size aktarmıştık.  Sony bu söylentiyi de yalanlamış oldu. 

Sony Xperia X Serileri Tanıtıldı

Sony Xperia Z5'e Ücretsiz Sahip Olmak İster Misiniz?

YORUMLAR