Sony'den Xperia Kullanıcılarına Özel Fotoğraf Uygulaması: Background Defocus

Sony'den Xperia Kullanıcılarına Özel Fotoğraf Uygulaması: Background Defocus

Sony Mobile Communications, Xpreia akıllı telefon kullanıcıları için özel olarak geliştirdikleri yeni bir fotoğraf uygulamasını indirmeye sundu. Arka plan bulanıklaştırma uygulaması ile fotoğraflara kolayca boke efekti uygulanabiliyor.

Geçtiğimiz günlerde Xperia kullanıcıları için gelişmiş klavye uygulaması olan Xperia Keyboard’u yayınlayan Sony, Xperia cihaz sahiplerine özel uygulamalar sunmaya devam ediyor. Google Play Store’da Background defocus ( Arka plan bulanıklaştırma) adıyla yayınlanan yeni uygulama, fotoğraftaki alan derinliğini değiştirmeye yarayan oldukça basit kullanımlı bir araç. Fotoğraftaki istenilen objenin öne çıkarılmasını sağlayan bu araç kullanmak için öncelikle telefonun dahili kamera uygulamasının sonrasında kamera modundan Arka plan bulanıklaştırmanın seçilmesi gerekiyor. Kamera moduna geçişin ardından bulanık görünmesi istenilen objenin üstüne dokunularak çekim yapılıyor. Fotoğraf çekildikten sonra bulanıklık düzeyi ve bulanıklık efektinin türü seçilebiliyor ve kaydedebiliyor.

Sony’nin profesyonel görünümlü fotoğraflar elde edilmesini mümkün kılan bu uygulamanın işlevini tam olarak yerine getirebilmesi için objeye odaklanma mesafesinin 15-45 cm olması ve net odaklı çekimler için arka planın odaklanılan objeden 5 metre uzaklıkta olmasından emin olmak gerekiyor. Kullanıcılardan gelen geri bildirimlerle daha da geliştirilecek Background defocus adlı bu uygulamayı Xperia akıllı telefonunuza Tamindir aracılığıyla güvenli ve hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.

Google Android için Kamera Uygulamasını Yayınladı

YORUMLAR