Sony'den Yeni 4k Ultra-HD Televizyonlar - CES 2013

Sony, CES 2013'teki basın toplantısında 2 adet yeni Ultra-HD televizyonunu ve prototip bir Ultra-HD OLED televizyonunu tanıttı. Prototip OLED televizyon 56 inçlik boyutuyla dünyanın en büyük OLED televizyonu ünvanına sahip. Ayrıca 4k çözünürlüğü destekli

Sony'den Yeni 4k Ultra-HD Televizyonlar - CES 2013

Sony, CES 2013'teki basın toplantısında 2 adet yeni Ultra-HD televizyonunu ve prototip bir Ultra-HD OLED televizyonunu tanıttı.

Prototip OLED televizyon 56 inçlik boyutuyla dünyanın en büyük OLED televizyonu ünvanına sahip. Ayrıca 4k çözünürlüğü destekliyor olması da onu dünyanın ilk Ultra-HD OLED televizyonu yapıyor. Sony şu an için bu prototiple ilgili çok detaylı bilgi vermiş değil.

Prototip haricinde tanıtılan diğer Ultra-HD televizyonlar ise Sony'nin bu sene içerisinde piyasaya sunmayı planladığı 2 farklı modelden oluşuyor. Bu modeller daha önceden duyuyrulan 84 inçlik Ultra-HD televizyona göre daha düşük ekran boyutuna ve daha düşük fiyata sahip olacak. Özel manyetik hoparlörlere sahip olacak televizyonlar daha da yüksek ses kalitesi sunuyor. Bu televizyonlar 55 inç ve 64 inçlik ekran boyutlarına sahipler ve 1080p içeriği minimum görüntü kaybıyla 4k formatına dönüştürebilme özelliğini barındırıyorlar.

Peki 4k televizyonların duyurulmasına rağmen ortada 4k içeriğin olmaması bu televizyonları almayı anlamsız kılmaz mı? İşte Sony bu sorunun oluşmaması için dünyanın ilk 4k video dağıtım servisini duyuruyor.  Sony Pictures ve başka kaynaklardan sağlanacak 4k videolar bu servis üzerinden kullanıcılar tarafından indirilebilecek. Sony ayrıca 4k için geliştirilmiş Blu-ray diskleri bu yaz çıkaracağını duyurdu. Bu diskler 1080p çözünürlüğe sahip olacak; fakat 4k televizyonlarda standart 1080p disklere göre çok daha iyi sonuç verecekler.

LG de CES 2013'te OLED televizyonunu tanıttı

YORUMLAR