Sony'den Yeni Akıllı Gözlük: SmartEyeglass Attach

Sony'den Yeni Akıllı Gözlük: SmartEyeglass Attach

Giyilebilir teknolojiler yavaş yavaş hayatımıza girmeye başladı. Neredeyse her gün giyilebilir teknolojiler üzerine haberler alıyor, şirketlerden ise ardı ardına açıklamalar geldiğini görüyoruz. Bu alanda yaşanan en önemli gelişmelerden biri de şüphesiz akıllı gözlükler. Google Glass benzeri bir ürünle bu pazara girmek isteyen teknoloji şirketleri, somut adımlar atmaya başladılar bile. Bunlara ilk olarak hepimizin yakından tanıdığı bir firma eklendi. Sony, OLED teknolojisi ile geliştirilmiş yeni akıllı gözlüğü SmartEyeglass Attach’i duyurdu.

Son günlerde hacker saldırılarıyla gündemde olan Sony, duyurduğu ilk konseptiyle SmartEyeglass Attach hakkında teknik bilgilere yer verdi. Herhangi bir gözlük üzerine takıp çıkarabileceğimiz şekilde tasarlanan bu teknolojinin bir çok özelliği bulunuyor. Öncelikle ekran modülü tüketicilerin hayatını zenginleştirecek ve kolaylaştıracak potansiyele sahip. Geniş bir yelpazede kullanılabilmesine odaklanan ünlü şirket, akıllı gözlüğü gerek iş dünyasında gerekse spor ve eğlence gibi özel alanlarda kullanabilmemiz gibi önemli ayrıntılara özen göstermiş. Aynı zamanda tüketicilerin görüş alanını kısıtlamamasına da dikkat edilmiş.

Donanımına gelince; ARM Cortex A-7 işlemci, Wi-Fi ve Bluetooth 3.0 bağlantı ağına sahip kontrol paneli, 400 mAh değerinde pil gücü, 640x400 çözünürlüğe sahip 0.23 boyutunda OLED mikro-ekran, e-pusula, hız ölçer ve dokunmatik sensörlere sahip akıllı gözlüğün ağırlığı ise sadece 40 gram olacak.

Gelecek yıl seri üretimine başlanacağı açıklanan SmartEyeglass Attach’in tanıtımı CES 2015 etkinliğinde yapılacak. Giyilebilir teknolojiler hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

YORUMLAR