Sony'den Yeni Giyilebilir Kamera

Sony'den Yeni Giyilebilir Kamera

Sony, Action Cam ailesinin yeni üyesi HDR-AS100VR ile her tatili bir maceraya dönüştürüyor. Dağcılıktan yürüyüşlere, yüzmeden paraşütle atlamaya kadar, Action Cam HDR-AS100VR her türlü ortam ve iklimde kayıt yapmanıza imkan sağlıyor. Sony'nin yeni ürünü olan HDR-AS100VR Full HD video kamerası adrenalin için tasarlandı. İnce tasarımıyla şık bir görünüşe sahip olsa da bu incelik havada ve suda daha düşük direnç yaratıyor. Ayrıca -Sony'nin göbek adı haline gelmiş- su geçirmezlik özelliği sayesinde de yağmurlu havalarda ya da suda koruyucu bir kılıfa ihtiyaç duyulmuyor. Üstelik beyaz rengi de gelişigüzel seçilmiş bir renk değil. Beyaz yüzeyi sayesinde kavurucu sıcaklarda güneş ışıkları üzerinden yansıdığı için cihazın ısınması engellenmiş oluyor. 

Çekimlerden sonra Sony'nin ücretsiz olarak sunduğu ve Windows ve Mac uyumlu PlayMemories yazılımı ile kullanıcılar çektiği videoları kolayca düzenleyebiliyor. Action Cam, kullanıcıların izlediği güzergahı çizen Harita Görüntüleri ile yolculuklarının haritasını çıkartmalarına izin verirken PlayMemories Home ise dörde kadar videoyu birleştirmelerine ve yüksek hızlı kayıtta yakalanan görüntüleri düzenleyerek GPS verileri eklenmiş tek bir video yaratmalarına imkan veriyor.

Eğer ilerlediğiniz güzergah sarsıntılı ya da yağış yüzünden görüş kısıtlıysa, gelişmiş SteadyShot özelliği sayesinde öncekine göre 2,5 kat daha yüksek performans ile HDR-AS100VR bulanıklık ve sarsıntıyı önlüyor. 

Action Cam’ın bir diğer ek özelliği ise saniyede 120 veya 240 karelik yüksek kaliteli videoları sesli olarak çekebilmesi. Çekim sonrasında, bisikletinizle ve kaykayınızla yaptığınız hareketlerin akıcı yavaş çekim görüntülerini elde etmek için normal hızda oynatabiliyorsunuz.

Sony ile ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız aşağıdaki bağlantılardan devam edebilirsiniz.

Sony'den Yeni Akıllı Gözlük: SmartEyeglass Attach

Sony SmartWatch Paslanmaz Çelik Kayışlarla Geliyor

YORUMLAR