Sony'nin Baş Tacı PlayStation Network Hacklendi!

Sony'nin Baş Tacı PlayStation Network Hacklendi!

Sony'nin Playstation kullanıcıları için oluşturduğu oyun platformu Playstation Network, bilgisayar korsanları tarafından erişime engellenecek şekilde saldırı aldı. Bu saldırının ardından Sony kısa sürede sorunu çözmeye çalıştı.

Lizard Squad adlı sanal korsan grubu Pazar günü milyonlarca ziyaretçiye sahip Playstation Network'e saldırı düzenledi. Yazılım dilinde DDOS adı verilen bir saldırı tarzı kullanıldı. Kısaca anlatmak gerekirse DDOS saldırısı gereksiz yere sunucuya aşırı derecede yük göndererek çökmesine neden oluyor. Sony teknik yetkilileri sunuculara saldırı yapıldığı anlar anlamaz önlem almaya çalıştılar. Her ne kadar bu saldırıyı önlemeye çalışsalar da sitenin kapanmasına engel olunamadı.

Sony'nin henüz yeni yaz indirimlerini başlattığı sırada bu saldırının yapılması dikkatleri çekti. Saldırının ardından Playstation Network'e erişim sağlanamadı. Yapılan çalışmaların ardından site ancak Pazartesi sabahı normal bir şekilde kullanıma açılabildi. Sony tarafından yapılan açıklamada herhangi bir hırsızlık olmadığını, tüm kullanıcıların bilgilerinin korumada olduğu açıklamasını yaptı.

Sony'ye yapılan bu siber saldırı ne için yapıldı bilinmiyor. Fakat her gün milyonlarca kullanıcının girdiği bu siteye saldırılar için daha iyi önlemler alınması gerekli.

Sony, Japonya'daki PlayStation Home'u Kapatıyor

Sony Özçekim Telefonuna Parfüm Şekli Verdi

YORUMLAR