Sony'nin Compact Canavarına Rakip Geliyor:OnePlus Mini

Sony'nin Compact Canavarına Rakip Geliyor:OnePlus Mini

Mobil dünyanın en iyi küçük boyutlu cihazlarından sayılan Sony Xperia Z Compact serisine OnePlus'dan dişli bir rakip geliyor.

Mobil dünyanın mini telefonları arasında en iyilerden sayılan, Sony firmasının Xperia Z ailesi için çıkardığı Compact cihazları biliyoruz. Bu telefonlar sahip olduğu özellikler sayesinde üst düzey telefonlara kafa tutabilecek özellikte olup sınıfının en iyisi olarak biliniyor. 4.6 inçlik HD ekran ve 2GB RAM ile tam bir performans canavarı olan Compact cihazlara dişli bir rakip OnePlus tarafından geliyor.

GFXBech'e düşen telefon OnePlus Mini olarak tanımlanıyor. Xperia Z'lerdeki gibi 4.6 inçlik ekran tercih edilmiş ancak 1080P çözünürlük kullanılıyor. Qualcomm Snapdragon 810 ile gelecek telefon 4GB RAM ve 64 GB hafıza ile tam bir performans canavarı  gibi duruyor. Telefonda 12 MP arka kamera ve 5 MP ön kamera tercih edilmiş. Android 5.1.1 Lollipop ile gelecek telefon piyası kızıştıracak.

Büyük ekranlı telefonlardan kurtulmak isteyenler için güzel bir seçenek olacak OnePlus Mini'nin çıkış tarihinden itibaren ciddi satış rakamlarına ulaşması bekleniyor. Teknolojik gelişmelere bakıldığında ise 2016 şimdiden iştah açıcı bir yıl olacak gibi duruyor.

OnePlus X Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Android 6.0 Marshmallow Alacak Cihazlar Belli Oldu

YORUMLAR