Sony'nin Gizemli CES 2015 Reklamını Çözümlüyoruz

Sony'nin Gizemli CES 2015 Reklamını Çözümlüyoruz

CES 2015'e çok az kaldı ve tüm teknoloji firmaları yeni ürünlerini veya gelişimlerini tüketicilere sunabilmek için yavaştan hazırlıklara girişmeye ve çeşitli fragmanlar yayınlamaya başladılar. Sony de bunlardan birisi olarak karşımıza çıktı ve CES 2015 için oldukça gizemli diyebileceğimiz bir fragman yayınladı. Fragmanın Sony Xperia Z4 için yayınlandığına dair büyük bir umut mevcut ancak yine de şimdilik Xperia Z4 mü yoksa yeni bir cihaz için mi yayınlandığını kestirmek oldukça zor.

İşinizi biraz daha kolaylaştırmak ve adı ne olursa olsun gelecek olan yeni cihaza dair tahminlerde bulunmak için yayınlanan videoyu biraz çözümlemeye karar verdik. Dilerseniz ilk olarak videoyu izleyerek başlayalım.

Videonun başlarında karşımıza bir elin oldukça ince bir mobil cihazı tuttuğunu görebiliyoruz. Yeni gelecek cihazın oldukça ince olacağını bu başlangıç anından tahmin edebiliyoruz.

Daha sonra karşımıza gelen ardışık anlar yeni cihazın Android 5.0 Lollipop işletim sistemiyle geleceğine dair oldukça güçlü bir yankı uyandırıyor. Zira hem asansörün 5. katının butonuna basan bir el hem de lolipop yiyen bir kız çocuğu bu fikri güçlendiriyor.

Bu sahnelerin ardından gelen ses dalgaları, yeni mobil cihazın yüksek bir ses kalitesi sunabileceği ve böylece multimedya deneyimini geliştireceğini belirtiyor.

Bu sahnelerin ardından gelen bukalemun gözü, adeta bir kamerayı andırıyor ve Sony Xperia Z4 olduğunu düşündüğümüz cihazın kamerasının hareketli bir yapıya sahip olabileceğine işaret ediyor. Bilhassa video konferanslarda yüz takibi özelliği böyle bir kamera ile daha da kaliteli hale gelecektir.

Bukalemun'dan sonraysa Paris'in gece çekimi bir görüntüsü ortaya çıkıyor ve cihazın gece çekimlerinde çok başarılı olacağına dair yankılar uyandırıyor.

Gölgelerden oluşturulmuş bir canavar ve karşısında duran ninja, Sony'nin yeni cihazının yüksek bir oyun kabiliyetine ve yeterli donanımlara sahip olacağına dair bir işaret diyebiliriz.

İki elin bir camın ardından birbirine dayanması hem NFC özelliğine atıf yapıyor olabilir hem de insanları ayıran mesafelerin yeni cihazla daha da kısalacağına dair genel bir mesaj olabilir.

Gökyüzüne bakan bir adamın karşısına çıkan gökkuşağı renklerinin ise ya ekran kalitesi ya da cihazın piyasaya sürüleceği renk seçeneklerini ifade etmesi mümkün.

Gözleri boyalı bir kızın göz bebeğine odaklanılan sahnede dikkatli bakılırsa cihazın bir silüetini siz de farkedebilirsiniz. Tabii ki bu kadar küçük bir detaydan cihazın görünümüne dair fikir edinmek oldukça zor.

Sony Xperia serisinin su geçirmezlik özelliğine sahip ilk akıllı telefon serilerinden olması ve bir sahnede görülen gözyaşı, yine gelecek olan cihazda su geçirmezliğin olacağına bir atıf olabilir diye düşünüyoruz.

Tabii ki videoda anlamadığımız ve bir yere bağlayamadığımız sahneler de mevcut. Eğer sizin de bu sahnelere dair yorumlarınız varsa bizimle paylaşmaktan çekinmeyin!

LG G Flex 2, CES 2015 Fuarında Tanıtılabilir

YORUMLAR